reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

YEŞİL ALTINDA YÜZLER GÜLÜYOR

Son Güncelleme :

15 Ağustos 2015 - 13:43

/ 134 views kez okundu.
reklam
YEŞİL ALTINDA YÜZLER GÜLÜYOR
reklam

Halk arasında yeşil altın olarak bilinen fıstıkta bu yıl yüzler gülecek. Bu yıl son yılların en yüksek rekoltesine ulaşılması bekleniyor. Siirt ili ve ilçeleri fıstık üreticileri birliği başkanı Şuayip Aslan yaptığı açıklamada bu yıl geçen yılın aksine fıstıkta çok iyi bir rekolte beklediklerini söyledi.

Fıstığın gerçek değerini bulması halinde bu yıl üreticinin yüzünün güleceğini belirten Aslan, fıstık üretiminin her geçen yıl daha çok ilgi gördüğünü ifade etti.

Aslan; ‘’Bu sene 2015 rekoltemiz iyi durumda. Son yılların en iyi rekoltesini alıyoruz. Geçen iki yılda ki don dolayı ve bazı hastalıklardan dolayı üreticilerimiz düşük verim alıyorlardı. Çok zor durumda kalmışlardı. Şükürler olsun ki bu sene beklediğimiz rekolteyi  Siirt’te yaşıyoruz. Fıstıkta da bir bolluk diyebiliriz. Bu sene hem üreticinin hem de tüketicinin yüzünü güldürecek bir rekoltemiz olacak inşallah. Fıstık fiyatlarının önceki yıllarda olduğu gibi yüksek fiyatlarda satılacağını düşünmüyoruz bu yıl. Siirt genelinde üç yüz bin dönüm fıstık ağacı bulunuyor. Genel olarak kabataslak bir hesap yaparsak otuz bin ton rekolte gelme durumu var. Bu işyi bir rekoltedir ve Siirt çiftçisine büyük bir katkı sağlayacak. ‘’ dedi.

maxresdefault siirt-fistigi-bu-yil-ureticisinin-yuzunu-7519165_x_922_o

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.