reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

VII. ERUH ÇIRAV KÜLTÜR SANAT VE DOĞA FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ

Son Güncelleme :

10 Ağustos 2015 - 15:10

/ 125 views kez okundu.
reklam
VII. ERUH ÇIRAV KÜLTÜR SANAT VE DOĞA FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ
reklam

VII. Eruh Çırav Kültür Sanat ve Doğa Festivali iptal edildi. Bununla ilgili valilik tarafından bir açıklama yapıldı;

Eruh Belediye Başkanlığı tarafından 14-15 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılması planlanan, “VII. Eruh Çırav Kültür Sanat ve Doğa Festivali” kamu düzeni ve güvenlik açısından yasaklandı.

Önceki yıllarda düzenlenen Cirav Festivallerinde birçok suç unsuruna rastlandığı ve bu kapsamda bazı şahıslar hakkında adli işlem yapıldığı, PKK/ KCK terör örgütü propagandasının yapıldığı, örgütün ilk silahlı eylemini gerçekleştirdiği 15 Ağustos 1984 tarihinin kutlanmasına yönelik konuşma ve etkinliklerin gerçekleştirildiği görülmüştür. Bu durumun Anayasada belirtilen ülkenin bölünmez bütünlüğüne açıkça aykırı olduğu ve suç teşkil ettiği, dolayısı düzenlenmek istenen aynı etkinlikte benzer durumların yine yaşanabileceğinin kuvvetle muhtemel olduğu değerlendirilmiştir.

Etkinliğin düzenlenmek istendiği alanların, Bakanlar Kurulu kararı ile Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi ilan edilen Cirav Dağı eteklerinde yer aldığı, bu noktaların terör anlamında kritik olarak değerlendirildiği, Ülkemizde ve bölgemizde son dönemde yaşanan yoğun terör olayları da göz önünde bulundurulduğunda, talep edilen bu yerlerde gece düzenlenecek bir etkinliğin, güvenlik anlamında sorunlara neden olabilecektir.

Yukarıda bahsedilen nedenlerle, Eruh Kaymakamlığı tarafından; İlçe sınırları içinde huzur ve güvenliğin, sağlaması, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlık ve ahlâkın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 32/Ç maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. Maddesine istinaden, düzenlenmesi düşünülen “Eruh Cirav Kültür Sanat ve Doğa Festivali” yasaklanmıştır.

Vatandaşlarımızın herhangi bir cezai yaptırıma maruz kalmamaları için, alınan yasak kararına uymaları gerekmektedir. Aksi davrananlar hakkında cezai işlemler uygulanacaktır.

 

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.