son dakika

VATANDAŞTAN ÖRNEK DAVRANIŞ, KIRSAL KESİMDEKİ KÖPEKLERİ BESLİYOR

Şubat 13, 2020 | by kanal56
VATANDAŞTAN ÖRNEK DAVRANIŞ, KIRSAL KESİMDEKİ KÖPEKLERİ BESLİYOR
Güncel
0

Hayvan sever bir vatandaş örnek alınacak bir çaba ile her gün kırsal kesimdeki köpekleri besliyor. Mehmet Yüce ilçelere her gün gidiş gelişlerinde köpekleri besliyor.
Siirt’te piliç ürünlerini sattığını belirten Yüce, iş yerinde ortaya çıkan atıkları gün boyu toplayarak aracına taşıyor ve evine giderken bunları kırsal kesimdeki köpeklere atarak onların hayatta kalmalarını sağlıyor.
Bu işi severek yaptığını ifade eden Akyürek bu konuda tek başına harcadığı çabaların yetersiz kaldığını belirterek tüm vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti. Hayvanlarında insanlar gibi bir can taşıdıklarını belirten Akyürek “Hayvanlarda bizim gibi Allah tarafından yaratılmışlar. Onlarda bizim gibi can taşıyorlar. Bu nedenle onlara karşı duyarsız kalamayız.Bu nedenle bende gün boyu işyerimde toplanan piliç atıklarını ve zaman zamanda satışta olan piliçleri aracıma alarak Siirt Kurtalan arasında belirlediğim yerlerde bulunan köpeklere atarak onların açlıktan ölmemelerini sağlıyorum. Ancak benim bu çabalarım yetersiz kalmaktadır. Kış şartları çok ağır. Hayvanlar aç, bir çoğu ölme tehlikesi ile karşı karşıya. Bu nedenle herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.” Dedi.

Paylaş

Comments are closed.