son dakika

VALİ OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU’NUN ‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

Ağustos 29, 2020 | by kanal56
VALİ OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU’NUN ‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI
Güncel
0

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Vali Hacıbektaşoğlu Mesajında;

“Cumhuriyetimizin korucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, İstiklal Savaşı’nı taçlandıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu müjdeleyen, tüm imkânsızlıklara rağmen, halkımızın sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılan bu büyük zaferin 98’ci yıl dönümüne ulaşmış olmanın heyecanını, milletçe hep birlikte gururla yaşıyoruz.

Bu şanlı zafer, Milli birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize zarar vermeye çalışan odaklara karşı, tek vücut olduğumuzun da en somut nişanelerinden biridir.

Bu gün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Aziz Milletimiz; ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ekonomik ve siyasi bağımsızlığına, barış ve kardeşlik iklimine yönelik hain saldırılar karşısında, birlik ve beraberlik ruhu ile istiklaline ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını aynı şekilde sürdürmektedir.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere güvenli bir şekilde devretmektir.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Tüm Siirtli hemşehrilerimizin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, Zafer bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

Osman HACIBEKTAŞOĞLU

                Vali

 

Paylaş

Comments are closed.