son dakika

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU ŞAL ŞEPİK KUMAŞI ÜRETİMİNE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Eylül 16, 2020 | by kanal56
VALİ HACIBEKTAŞOĞLU  ŞAL ŞEPİK KUMAŞI ÜRETİMİNE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ
Güncel
0

Vali Osman Hacıbektaşoğlu Eruh ilçemizde tamamen el emeği göz nuru ile dokunan şal şepik kumaşı üretimine her türlü desteğin verileceğini belirtti.

İlçe Kaymakamı Ali Erdoğan ile birlikte şal şepik kumaşının dokunduğu atölyeye giderek incelemelerde bulundu ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Seyfettin Çelikten bilgi aldı.

İpliğin hazırlanmasından dokunmasına kadar üretimin her aşamasını inceleyen ve bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursa devam eden kursiyer ve usta öğreticilerle bir süre sohbet ederek üretimi arttırmaları için teşvik etti.

İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Hacıbektaşoğlu şal şepik kumaşının yeteri kadar üretilmesi halinde ekonomik anlamda çok iyi bir gelir kapısı olacağını ve aynı zamanda kültürümüzün güzel öğesinin yaşatılacağını söyledi.

Bu kumaşın  hala burada üretilebiliyor olması güzeldir. Şimdi bu üretimi arttırmayı ve aynı zamanda şal şepik ustalarının sayısını artırmaya çalışıyoruz Çok kaliteli bir üretim yapılıyor.Bunu bütün Türkiye ve Dünya piyasasına sunmayı hedefliyoruz. Çok ciddi bir gelir elde edilebilir.Bu kabiliyet var:Tabii bir marka olarak bunu bütün Türkiye’ye dünyaya sunabilmek için uğraşmak lazım.Burada işkur’la halk eğitim müdürlüğümüzün işbirliği kurslar açılıyor ve kursiyer yetiştiriliyor.Şal şepik ustası yetiştirmeye çalışılıyor. Bütün gençlerimizi bu işi öğrenmeye şal şepik dokumasını öğrenmeye davet ediyoruz. İlgilerini bekliyoruz. Tabii biz elimizden gelen desteği öğrenme aşamasında,  üretim aşamasında pazarlama aşamasında organizasyonel olarak mali olarak her türlü desteği vereceğiz. Valilik olarak Özel İdare olarak bütün imkanlarımızla desteklemeye devam edeceğiz. Tabii burada çok önemli bir iş yapılmış burada Eruh kaymakamlığı Halk Eğitim Müdürlüğü İŞKUR   ile emek veren b bütün   arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Paylaş

Comments are closed.