son dakika

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU: “BÜTÜN TÜRKİYE’Yİ MAVİ OLARAK HAYAL EDİYORUM”

Mart 4, 2021 | by kanal56
VALİ HACIBEKTAŞOĞLU: “BÜTÜN TÜRKİYE’Yİ MAVİ OLARAK HAYAL EDİYORUM”
Güncel
0

Yeni başlayan kontrollü hayat denetimlerine katılan Vali Osman Hacıbektaşoğlu risk haritasında Siirt’in mavi olmasının yeteli olmadığını belirterek bütün Türkiye’yi mavi olarak hayal ettiklerini söyledi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin Eğitim ve Araştırma Hastanesi civarında yaptıkları denetime katılan Vali Hacıbektaşoğlu esnaf ve vatandaşlarla görüşerek kurallara uyulması konusunda hassas olmaların istedi.

Denetimlerin sonunda açıklama yapan Vali Hacıbektaşoğlu “İllerin salgın durumuna göre iller 4 seviyeye ayrıldı. En düşük seviyesindeki iller orta risk seviyesindeki iller yükseklik çok yüksek risk seviyesindeki iller Allah’a şükür Siirt olarak biz en düşük risk seviyesindeki illerden bir tanesiyiz Salgının geçen sene 2020 Mart ayında başlamıştı, birkaç vaka vardı Nisan ayında geçen sene Nisan ayında ortalama günlük vaka sayımız 10’ndu bugün itibariyle Şubat ayını ortalama 8 vakayla kapattık. Günlük bu düşme devam ediyor. Çok büyük fedakarlıklara katlandık toplum olarak 65 yaş üstü 20 yaş altı genel sokağa çıkma kısıtlamaları seyahat kısıtlamaları esnafımız gerçekten özellikle yeme içme sektörü lokantalarımız çay ocaklarımız birçok sıkıntılara hep beraber toplum olarak katlandık. Bugüne kadar hem testlerin yapılması tedavisi kovid tedavisi bütün sağlık çalışanlarımız denetim ekiplerimiz filyasyon ekiplerimiz sivil toplum kuruluşlarımız belediyelerimiz tüm Kaymakamlıklarımız tüm kamu çalışanları tüm vatandaşlarımız muhtarlarımız hep bugüne kadar birbirini destekledik motivasyonunu iyi tutuk Allah’a çok şükür bugünlere geldik. Bilindiği üzere 2 Mart’ta okullarımız açıldı, yüz yüze eğitim başladı. Şimdi bu seviyeyi korumak çok daha önemli bir şey buraya gelmek çok kolay olmadı salgını bu seviyede tutmak ve daha aşağı seviyelere düşürmek çok daha zor bunun için her zamankinden daha fazla dikkat etmemiz lazım 3 tane basit tedbir maske mesafe ve temizlik bu kuralları her yerde evimizde iş yerimizde nerede olursak olsun sokakta işimiz de sporda nerede olursak olalım bu tedbirlere uyumamız lazım. Dedi.

Denetimler esnasında vatandaşlarla çay içen sorunları dinleyen Vali Hacıbektaşoğlu hatıra fotoğraf çektirmek isteyenleri de geri çevirmedi.

Paylaş

Comments are closed.