son dakika

VAHŞİ ÇÖP DEPOLAMA ALANI GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ VE KÖTÜ KOKULARDAN TEMİZLENDİ

Haziran 28, 2017 | by kanal56
VAHŞİ ÇÖP DEPOLAMA ALANI GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ VE KÖTÜ KOKULARDAN TEMİZLENDİ
Güncel
0

Siirt-Eruh yolu üzerinde bulunan Vahşi Çöp Depolama alanı, Siirt Belediyesince temizlenerek kente kötü koku yayılmasının önüne geçildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu çalışma ile birlikte, bölge sakinleri için çileye dönüşen vahşi çöp depolama alanı sorunun son bulacağı bildirildi.

IMG_8706

Vahşi çöp depolama alanının kullanılmasından kaynaklı yaşanan yangın ve patlamalar, hava kalitesinin bozulması, istenmeyen kokuların oluşması, yüzey ve yeraltı su kaynaklarının kirlenmesi, çevresinde bulunan ekin alanlarının etkilenmemesi için Temizlik İşleri Müdürlüğünce başlatılan ıslah çalışmaları sona erdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yaklaşık 2 hafta süren çalışmalar neticesinde Vahşi Çöp Depolama Alanı artık çevreye kötü koku yaymayacak. Yapılan ıslah çalışmaları ile birlikte Botan suyuna sızan çöp sularının önüne geçilmiş oldu.

Siirt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün, eski vahşi depolama alanı ile ilgili hazırlayacağı çöp depolama alanında ağaçlandırma çalışması projesini yakın bir zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunacağı bildirildi.

Paylaş

Comments are closed.