reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

ÜNİVERSİTEDE YERLEŞTİRME DÖNEMİ 1000 YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURDU

Son Güncelleme :

23 Temmuz 2015 - 12:01

/ 109 views kez okundu.
reklam
ÜNİVERSİTEDE YERLEŞTİRME DÖNEMİ 1000 YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURDU
reklam

Siirt Üniversitesi bu eğitim ve öğretim yılında  alacağı öğrencileri bekliyor. Rektör Prof. Dr.Murat Erman bu yıl 1500 yabancı uyruklu olmak üzere 5000 yeni öğrenci kabul edeceklerini belirtti.

Özellikle yabanı uyruklu öğrencilerin üniversiteye ilgi gösterdiklerini belirten Prof. Dr. Erman yakın bir gelecekte öğrenci sayısının % 25 nin yabancı öğrencilerden oluşturmayı kendilerine hedef olarak belirlediklerini söyledi.

Yabancı uyruklu öğrencilere tanınan 1500 kişilik kontenjan için bin civarında başvuru yapıldığını belirten Prof.Dr.Erman “Üniversitemiz,  bu eğitim ve öğretim yılında 70 farklı programda, 10 binin üstünde bir öğrenciyi bu yıl ağırlamak üzere hazırlıklarını tamamladı. Öğrenciler müracaatlarını yaptılar. Şimdi yerleştirmeyi bekliyorlar. Yabancı uyruklu öğrenciler  için  tanınan 1500 kişilik kontenjan için 1000 civarında başvuru yapıldı. Bunların  ön değerlendirmeleri ve kayıtları  yapılıyor. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar kurumu aracılığıyla  bursu öğrenciler temin ederek bu kontenjanı dolduracağız. Bu öğrenciler Suudi Arabistan, Suriye, Irak, Türki Cumhuriyetler, Türkmenistan başta olmak üzere 10 değişik ülkeden geliyorlar. Yakın bir zamanda toplam öğrenci mevcudumuzun % 20-25 lik bir bölümünün yabancı uyruklu öğrencilerden oluşmasını kendimize hedef olarak belirlemişiz. Bu durum çok kültürlülük açısından iyi şeydir.” Dedi.

 

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.