reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

ÜNİVERSİTEDE ÜÇ YENİ AKADEMİK BÖLÜM

Son Güncelleme :

03 Temmuz 2015 - 16:06

/ 110 views kez okundu.
reklam
ÜNİVERSİTEDE ÜÇ YENİ AKADEMİK BÖLÜM
reklam

Siirt Üniversitesinde üç yeni akademik bölüm açılıyor.Açılacak olan bölümlerle ilgili karar, bakanlar kurulu tarafından kabul edilerek kesinleşti.

Rektör Prof.Dr.Murat Erman üniversitenin gelişimi için harcadık emeğin meyvelerini vermeye başladığını söyledi. Uzun zamandan beri sağlık bilimleri  enstitüsünün kurulması için girişimlerini sürdüklerini belirten Prof. Dr.Murat Erman “Sağlık Bilimleri Enstitüsü bizim için çok önemli.Bu enstitü hemşirelik, beden eğitimi ve spor yüksek okulu ve veterinerlik fakültesine yüksek lisans ve doktora zemin oluşturacak bir enstitü olması açısından bizim için önem taşıyor. İleride tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesinin kurulmasına da büyük katkılarda bulunacaktır. Hızlı bir şekilde buranın kadroları yapılandırıldı. Sağlık Bilimleri Enstitüsünde eylül ayından itibaren yaban hayvanları ve klinik bilimleri olmak üzere iki ana bilim dalında doktora programının açılması için YÖK’e resmen başvurduk. Onaylanması halinde eylül ayından itibaren  iki ana bilim dalında doktora programı açılacak. Açılacak olan diğer akademik birim Turizm ve Otelcilik Yüksek Okuludur. Kezer yerleşkesindeki sosyal tesislerimizi uygulama oteli olarak kullanacağız.Kurtalandaki meslek yüksek okulundan mezun olanlar dikey geçiş sınavı ile bu okula devam ederek lisans eğitimlerini tamamlayabilecekler. Ayrıca bazı yeni yüksek lisans programlarını eylül ayından itibaren açıyoruz. Türk Dili Edebiyatı matematik ve tarih ana bilim dallarında yüksek lisans bölümlerinin açılması kesinleşti. Bunlarda eğitim ve öğretime eylül ayından itibaren başlayacağız. Prof.Dr. Erman yeni bölümlerle birlikte üniversite bünyesinde yüksek lisan eğitimi verilen bölüm sayısının 16’ıya çıkacağını ayrıca iki bölümde de doktora eğitiminin verildiğini sözlerine ekledi.

 Bin-750-Ogrenci-Mezun-Olacak_1 siirtunv_profErman

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.