son dakika

ÜÇ DİLLİ KARDEŞ ŞEHİRDE ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

Ağustos 30, 2017 | by kanal56
ÜÇ DİLLİ KARDEŞ ŞEHİRDE ZAFER BAYRAMI COŞKUSU
Güncel
0

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95.’nci yıl kutlama törenleri, Siirt’te de coşku içinde kutlandı.


Kutlama törenleri, Cumhuriyet Meydanındaki ATATÜRK anıtında çelenk sunumuyla başlayıp, aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Çelenk sunma töreninin ardından, Valilik Makamında düzenlenen tebrikat törenine geçildi.
Halkın bayramını kutlayan Vali Ali Fuat ATİK, tebrikleri kabul etti.
Tebriklerin kabulüyle başlayan kutlamalar, eski Valilik hizmet binası önünde devam etti.
Vali Ali Fuat ATİK, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yavuz ve Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın halkın bayramını kutladılar.
İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağının göndere çekilmesiyle devam eden tören, Valiliği temsilen yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ülke genelinde turnuvalarda dereceye giren başarılı sporcular ile Şiir, komposizyon ve resim dalında başarılı olan öğrencilere Vali Atik ve diğer protokol üyeleri tarafından ödülleri törenle verildi.
Zafer bayramı dolayısıyla düzenlen Şiir yarışmalarında dereceye giren şiirler, öğrenciler tarafından Türkçe, arapça ve kürtçe okundu. Çoşku içinde kutlanan törenler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı halk oyunları ekibi tarafından sergilenen Folklör gösterisi büyük bir ilgi gördü. Tören, 3. Komando Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı askeri
birliklerin görkemli resmigeçidi ile sona erdi.
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama törenine; Vali Ali Fuat ATİK, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yavuz, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, mülki ve askeri erkân, kurum müdürleri, siyasi Parti İl Başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Zafer Bayramıı (9) Zafer Bayramıı (6) Zafer Bayramıı (5) Zafer Bayramıı (29) Zafer Bayramıı (27) Zafer Bayramıı (26) Zafer Bayramıı (25) Zafer Bayramıı (8) Zafer Bayramıı (17) Zafer Bayramıı (16) Zafer Bayramıı (16) (1) Zafer Bayramıı (12) Zafer Bayramıı (7) Zafer Bayramıı (14) Zafer Bayramıı (24) Zafer Bayramıı (21) Zafer Bayramıı (2) Zafer Bayramıı (20) Zafer Bayramıı (11)

Paylaş

Comments are closed.