reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

TİLLONUN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Son Güncelleme :

27 Haziran 2015 - 18:50

/ 124 views kez okundu.
reklam
TİLLONUN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
reklam

Siirt Turizmini geliştirmek amacıyla 2011 yılında hazırlanarak Avrupa Birliğinin Mali destek programına sunulan ve kabul edilen 10 milyon Tl bütçeli projede son aşamaya gelindi.

Siirt ve Tillo turizmine çok önemli bir ivme kazandırması beklenen ‘Tillo Turizmini Geliştirme Projesi’ ile ilgili  olarak yazılı  açıklamada bulunan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz; ’’Yıllardır Siirt bu günü bekliyordu. Siirt’e yeni bir müjde vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Proje Tillo meydanının, mezarlıklar ile kale bölgelerinin çehresini değiştirecek. İnşaat işinin çok hızlı bir şekilde bitirilmesi için biz de elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Projenin bitirilmesiyle birlikte, İlimizin bir turizm merkezine dönüşmesi yönünde çok önemli bir adım atılmış olacak. Benzer projelerin İlimiz ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.”dedi

Doğa, inanç ve kültür şehri Siirt’in 12 bin yıllık tarihi ve sahip olduğu değerler ile turizm potansiyeli yüksek olan iller arasında yer aldığını kaydeden Vali Tutulmaz,”Bu proje ile Siirt’in turizm alt yapısının güçlendirilmesiyle birlikte, Turizm gelirlerinden önemli pay almaya başlayacağını önümüzdeki dönemlerde hep birlikte göreceğiz.”diye konuştu.

Tillo Turizmini Geliştirme Projesi Maliyeti 10 milyon Tl olup, Proje; 24 Haziran 2015 tarihi itibariyle ihale ilanına çıkmıştır. İhale dosyaları, 24 Ağustos 2015 tarihinde Ankara’da açılacak olup, ihaleyi alan firmanın belirlenmesinin ardından, projenin yapımına başlanacaktır.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.