reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

“TİLLO GÜNEŞ HADİSESİ VE KOZMİK TEŞEKKÜR” KONULU KONFERANS DÜZENLENECEK

“TİLLO GÜNEŞ HADİSESİ VE KOZMİK TEŞEKKÜR” KONULU KONFERANS DÜZENLENECEK

Son Güncelleme :

16 Eylül 2015 - 16:37

/ 139 views kez okundu.
reklam
“TİLLO GÜNEŞ HADİSESİ VE KOZMİK TEŞEKKÜR” KONULU KONFERANS DÜZENLENECEK
reklam

Her yıl 22-23 Eylül tarihleri arasında Tillo Bilim ve Kültür Günleri etkinliklerine bu yıl çok önemli bir konferans ile gerçekleştirilecektir.Amerikalı bilim adamı Lan STEER Curator NASA/IPAC Extragalactic Database of Distances (NED-D) ile Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeki EKER’in katılımıyla “TİLLO GÜNEŞ HADİSESİ VE KOZMİK TEŞEKKÜR & MODERN KOZMOLOJİ ve KUR’AN” konulu konuşma dili İngilizce-Türkçe olan Konferans 22 Eylül Salı günü Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz:”Binlerce gönül ve ilim insanının yaşadığı evliyalar diyarı Tillo’muz ile astronomi bilimi açısından önem taşıyan  “Güneş Hadisesi”  evrensel boyutta tüm dünyaya tanıtmak ve kutlu beldemizin sahip olduğu inanç turizmi potansiyelini geliştirmeyi ve tanıtmayı hedefliyoruz. Tillo ilçemizin sahip olduğu inanç ve doğa turizminin geliştirilmesi amacıyla ‘Tillo Turizmini Geliştirme Projesi’, ‘Tillo Tabiaat Parkı projesi’ ‘Seyir Terası Projesi’ gibi birçok projeye başlandığını ve çalışmaların devam ettiğini‘ söyledi.

Vali Tutulmaz, bütün Siirtlileri, Kültür Merkezinde 22 Eylül 2015 Salı günü saat: 14:00 ‘te gerçekleştirilecek olan Konferans ile 23 Eylül Çarşamba sabahın erken saatinde Tillo meydanında kurulacak dev ekrandan Güneş Hadisesinin izlemeye davet etti.

‘Tillo Bilim ve Kültür Günleri’ etkinlikleri bu yıl Kurban Bayramı arifesine denk gelmesi sebebiyle, “Tillo Güneş Hadisesi ve Kozmik Teşekkür” konulu konferans ve Tillo Meydanında Güneş Hadisesinin izlenmesiyle etkinlikler son bulacak.

Konferans (1) Tillo  Güneş Hadisesi (01) Tillo  Güneş Hadisesi (02) Tillo  Güneş Hadisesi (03)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.