reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

STSO ÜYELERİ İLE STK VE ÇİFTÇİLERE 10.ETAB KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARI HİBE DESTEKLERİ ANLATILDI

Son Güncelleme :

13 Mayıs 2015 - 11:23

/ 112 views kez okundu.
reklam
STSO ÜYELERİ İLE STK VE ÇİFTÇİLERE 10.ETAB KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARI HİBE DESTEKLERİ ANLATILDI
reklam

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından kırsal kalkınma yatırımlarını destekleme programı anlatıldı. Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü ve DİKA Siirt Yatırım Destek Ofisinin işbirliğiyle  odanın konferans salonunda düzenlenen toplantıya, oda başkan yardımcısı Nedim Kuzu, il müdürü İzzet Murat, DİKA YDO koordinatörü Ömer Faruk Mergen ve Eruh Ziraat Odası Başkanı Metin Sayın ile  Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve çiftçiler katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürü İzzet Murat , Toplantının açılışında bir konuşma yapan İl Müdürü İzzet Murat Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi programları çerçevesinde 30 ‘un üstünde işletmeye destek sağlandığını bu işletmelerin arasında fıstık işleme, süt işleme, soğuk hava deposu, et entegre,un ve bulgur işleme gibi yatırımların gerçekleştiğini Yine 9.etap kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi programı çerçevesinde ilimizde toplam 19 adet proje başvurusu alındığını yapılan değerlendirme sonucunda 10 adet proje hibeye esas görülerek  desteklenmesi için Bakanlığa gönderildiğini söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürlüğü  Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Fatih Çaloğlu ve Uzman Mustafa Yılmaz Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ’in uygulanması  ve destekler hakkındaki sunumlarında gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlerine yönelik yatırımların  bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, , soğuk hava deposu ve çelik silo yapımını kapsadığını söyledi. Ayrıca  alternatif enerji kullanan yeni sera yapımı ve ayrıca tebliğ kapsamında bulunan konularla ilgili tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış veya yapılacak tesislerde kullanılmak üzere alternatif enerji kaynaklarında hibe desteği kapsamında değerlendirileceğini katılımcılara anlattılar.

DİKA Yatırım Destek Ofisi koordinatörü Ömer Faruk Mergen de yatırımcılara  proje üretme konusunda her türlü teknik desteği sağlayacaklarını ve yardımcı olmaya çalışacaklarını ifade etti,

 Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı Nedim Kuzu’da   yatırımcıların bu hibe desteklerinden yararlanarak yeni yatırımlar yapmalarını Tarım ve Hayvancılık alanında da iştigal eden üyelerinin, bu konularda %50 hibe desteklerinden  daha fazla yararlanmalarını,katma değer ve  istihdamı arttırmalarını istedi.

 Soru – cevap bölümünün ardından bilgilendirme toplantısı sona erdi.

KIRSAL KALKINMA HİBE PROGRAMI ÇİFTÇİLERE TANITILDI.mpg_000006526 KIRSAL KALKINMA HİBE PROGRAMI ÇİFTÇİLERE TANITILDI.mpg_000019591

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.