son dakika

TEŞVİK ALMAYA HAK KAZANAN YATIRIMLAR BELLİ OLDU İLİMİZDEN İKİ YATIRIM VAR

Ekim 30, 2017 | by kanal56
TEŞVİK ALMAYA HAK KAZANAN YATIRIMLAR BELLİ OLDU İLİMİZDEN İKİ YATIRIM VAR
Güncel
0

Cazibe merkezleri programının açıklanması beklenirken çeşitli teşviklerden yararlanacak olan yatırımlar belli oldu. Ülke genelinde çeşitli teşviklerden yararlanacak olan yatırımların listesi bu günkü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Enerji, eğitim, imalat sektörleri başta olmak üzere  birçok sektörden teşvik almaya hak kazanan 564 yatırıma ait listede,  Siirt ölçekli bir çok ilde 5-6 tane yatırım teşvik almaya hak kazanırken Siirt’ten iki yatırım teşvik almaya hak kazandı.

Siirt Organize Sanayi  Bölgesinde gerçekleştirilecek iki yatırım KDV muafiyeti işveren sigorta prim desteği ve benzeri bazı teşviklerden yararlanabilecek.Bu yatırımlardan ilki Kuzu Yapı İnşaat Madencilik AŞ tarafından yapılacak olan dolgu derz malzemeleri üretim tesisi.Tesis yıllık 229 ton üretim kapasitesine sahip olacak.

İkinci yatırım tekstil alanında. NİNOVA Tekstil firması tarafından gerçekleştirilecek olan yatırımda değişik tekstil ürünlerinin üretimi gerçekleştirilecek. Bu tesiste de yılda 155 bin adet değişik tekstil ürünün üretimi yapılacak.

Paylaş

Comments are closed.