reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

TEMİZ SINIF SAĞLIKLI GELECEK PROJESİ

Son Güncelleme :

26 Haziran 2015 - 18:09

/ 138 views kez okundu.
reklam
TEMİZ SINIF SAĞLIKLI GELECEK PROJESİ
reklam

Kısa adı TOGEMDER olan Toplumsal Gelişim ve Eğitim Merkezi ve Sosyal Dayanışma Derneği tarafından İstanbul’un bazı ilçeleri ile Siirt’te uygulanan ve okul öncesi öğrencilerin daha sağlıklı yetişmelerini amaçlayan  “Temiz Sınıf, Sağlıklı Gelecek” Projesi yaygınlaştırma konferansı verildi.

Siirt Üniversitesi Merkez Kampusu’nda verilen konferansta konuşan Dernek Başkan Yardımcısı Nevin Yakupoğlu, dernek çalışmaları ve proje hakkında bilgi verdi. Siirt Milli Eğitim Müdür Vekili İrfan Sağlam’da yaptığı konuşmada projenin başarılı olduğunu ancak öğretmenlerin yalnız sınıfların değil, bütün kentin temiz olması için çocuklarda bilinç oluşturmalarını istedi.

Vali Mustafa Tutulmaz’da sivil toplum örgütlerinin yaptıkları hizmetlerin önemine değindi.Vali Tutulmaz ; “Sivil toplum örgütlerinin yaptıkları bu hizmetler devletin yaptığı hizmetlere destek veriyor. Ayrıca bizleri de motive ediyor. Bu nedenle önemsiyoruz.TOGEM’e de bütün çalışmalarında Siirt’e yer verdiği içinde teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra projenin uygulamasında görev alan  mikrobiyoloji uzmanı Prof.Dr.Harun Aksu ile Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr.Ahmet Soysal projenin uygulaması ve sonuçları hakkında bilgi verdiler.

Konuşmaların ardından projenin uygulaması ve sonuçlarını içeren bir bilgilendirme kitapçığı öğretmenlere dağıtıldı.

Konferansa Rektör Prof.Dr.Murat Erman, Vali Yardımcısı Bahadır Yörük ve öğretmenler katıldı.

TOGEMDER Konferans  (1) TOGEMDER Konferans  (3) TOGEMDER Konferans  (4) TOGEMDER Konferans  (5) TOGEMDER Konferans  (7) TOGEMDER Konferans  (9)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.