son dakika

TEFECİLERE YÖNELİK OPERASYONLAR DERİNLEŞTİRİLDİ

Mayıs 31, 2019 | by kanal56
TEFECİLERE YÖNELİK OPERASYONLAR DERİNLEŞTİRİLDİ
Güncel
0

4 ŞÜPHELİ, SUÇ UNSURLARIYLA BİRLİKTE GÖZALTINDA

Son bir aydan beri tefecilere yönelik olarak başlatılan operasyonlar devam ediyor. Bazıları diğer illerle bağlantılı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda tefecilere darbe vuruluyor.

Valilikten yapılan açıklamada İstanbul ve Marmaris bağlantılı bir operasyon gerçekleştirildiği ve 4 şüphelinin suç unsurları ile birlikte göz altına alındığı duyuruldu.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi”İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Siirt merkezli  olarak Siirt İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, Siirt-Kurtalan, İstanbul ve Muğla-Marmaris il ve ilçelerinde Tefecilik, Yağma, Nitelikli Yağma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama ve Tehdit suçlarını işleyen organize suç örgütüne yönelik 14 Mayıs 2019 günü (4) ilde yapılan eş zamanlı operasyonda (22) şüpheliden (18)’i tutuklanmış, (4) şüpheli adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

Kapsamı genişletilerek devam eden soruşturma kapsamında alınan şüpheli, müşteki ve mağdur beyanları çerçevesinde; şüphelilerin bir kısmının suça konu senet, belge, doküman ve diğer suç unsuru malzemeleri akraba ve yakınlarının evleri ile tespit edilen depolarda sakladıkları bilgileri elde edilmiştir.

KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, 30 Mayıs 2019 günü Saat 06:00 sıralarında Kurtalan ilçe merkezinde bulunan (6) noktada (4) şüpheliye yönelik Kurtalan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Kurtalan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla icra edilen operasyonda şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; (1) Adet 100×87 ebatlarında sözde bölücü terör örgütünü (PKK) simgeleyen bez parçası, (13) Adet 350.000 TI değerinde alacak/verecek belgesi, (5) Adet 103.000 TI değerinde banka dekontları, (12) Adet Başkasına ait Tapu senedi ve Araç Satış Sözleşmesi, (4) Adet Cep telefonu ele geçirilmiştir.

Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan (4) şüpheli şahıs hakkında adli işlemlere başlanılmıştır”

Paylaş

Comments are closed.