son dakika

TARIM VE ORMAN ÇALIŞIYOR

Temmuz 29, 2019 | by kanal56
TARIM VE ORMAN ÇALIŞIYOR
Güncel
0

KOOPERATİFÇİLİK KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

Son zamanlarda büyük bir atak içerisinde olan Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün çok yönlü çalışmaları devam ediyor.Müdürlük yetkilileri Kurtalan ilçesinin Beykent Köyünde kooperatifçilik konusunda köylüye eğitim verdiler.

Konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi” Bakanlığımız bünyesinde kurulan Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine yönelik Eğitim ve Yayım çalışmaları kapsamında Kurtalan İlçesi Beykent köyünde kurulu bulunan S. S. Beykent Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortakları ile köyde yaşayan ve kooperatife ortak olmayan çiftçilerimize yönelik “Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği” konulu eğitim düzenlenmiştir.

Veteriner Hekim Zeynettin ECE tarafından düzenlenen eğitimde kümes hayvanları yetiştiriciliği ve önemi konularında bilgi verilmiş olup; üreticilerin soruları cevaplanmıştır. Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa YILMAN tarafından da kooperatifin önemi, ortaklarının ve yöneticilerinin kooperatiften nasıl yararlanacakları konusunda kısa bilgilendirme yapılmıştır. “

Açıklamanın son bölümünde düzenlenen eğitimden memnun kalan üreticilerin Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden bu tür eğitimlerin düzenli bir şekilde yinelenmesini talep ettikleri belirtildi.

Paylaş

Comments are closed.