reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

Tarihi Akabe Yolu Şenlendi

Siirt’i Mezoptamyaya bağlayan tarihi Akabe yolu bir kez daha şenlendi.

Son Güncelleme :

19 Nisan 2015 - 16:06

/ 146 views kez okundu.
reklam
Tarihi Akabe Yolu Şenlendi
reklam

 E tipi kapalı ceza evi karşısında baslayan Akabe doğa. yürüyüşu Yerlibahce Kitmis Koyu onunde sona erdi. Yürüyüşe Vali Mustafa Tutulmaz, 3.Komanda Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Rektör Prof. Dr. Murat Erman Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Jandarma komutanı Albay Şenol Yeloglu il müdürleri öğrenciler ve bazı vatandaşlar katıldı.

Ayrıca AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.  Dr. Yasin Aktay, Milletvekili Afif Demirkıran il başkanı Yürüyüşe katıldı. AK Parti genel başkan yardımcısı ve milletvekili adayı  Prof . Dr.Yasin Aktay, Milletvekili Afif Demirkıran, insan eliyle yapılmış zor sarp geçit anlamına gelen akabelerden dünyada üç tane bulunuyor. Biri Suudi Arabistan diğeri Hindistan yarım adasında bulunuyor. Siirt Akabesi MO 2000’li yıllarda Asurlular tarafindan yapılmış Yaklaşık üç metre genişliğinde 3 km uzunlugundadır . Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüşleilgili olarak Şube Müdürü Nevzat Amcalar bu yoldaki yürüyüşlerle ilin turizmine ve tanıtımına büyük katkıda bulunduklarını söyledi. Vali Mustafa Tutulmaz da DİKA’nın desteğiyle uygulanacak bir proje ile Akabe yolunun doğa yürüyüşüne açılacağını belirtti.

AKABE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (6)

AKABE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (4)

CC8w7NQVIAE3gJ0

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.