son dakika

SOSYAL KORUMA KALKANI ÖDEMELERİ AÇIKLANDI MİLLETVEKİLİ ÖRENDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAKAN SELÇUK’A TEŞEKKÜR

Ocak 11, 2021 | by kanal56
SOSYAL KORUMA KALKANI ÖDEMELERİ AÇIKLANDI MİLLETVEKİLİ ÖRENDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAKAN SELÇUK’A TEŞEKKÜR
Güncel
0

Ülke genelinde sosyal yardım kalkanı adı altında vatandaşlara yapılan çeşitli ödemelerin miktarı açıklandı. Ülke ve il geneli ödemeleri yaptığı bir açıklama ile paylaşan Milletvekili Osman Ören katkılarından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür etti.

Türkiye Genelinde   Sosyal Destek Programı, Biz Bize Yeteriz Türkiyem, Kısa Çalışma Ödeneği Nakdi Ücret Desteği, İşsizlik ödeneği ve Normalleşme Desteği adı altında  toplam           45.269.486.290 TL ödeme yapıldı.

Bu ödemelerin Siirt’te toplam 73.273.057 TL  olarak gerçekleştiğini belirten Ören açıklamasında şunları söyledi “ Bu ödemelerle; İlimizde alt gelir düzeyinde olan veya pandemiden ekonomik açıdan olumsuz etkilenen hemşerilerimizin rahat bir nefes almalarına katkıda bulunulmuştur. Bu ödemelerden dolayı  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile  Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın   Zehra Zümrüt Selçuk’ a teşekkür ediyorum. Devletimiz her zaman zor durumda olan vatandaşın yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir. “ dedi.

Paylaş

Comments are closed.