son dakika

SİYASİLERİN İLGİSİ DEVAM EDİYOR

Mart 14, 2019 | by kanal56
SİYASİLERİN İLGİSİ DEVAM EDİYOR
Güncel
0

Temasları kapsamında  Ersoy, bir otelde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Ersoy, burada yaptığı konuşmada,  bütün Müslüman ülkelerinde huzursuzluğun hakim olduğunu söyledi.

Ülkeyi ayakta tutmaya çalıştıklarını belirten Ersoy, “Kimileri beka yok desinler, kimileri sıradan bir seçim desinler, şu desin bu desinler ama bir gerçek var, Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bugün yönetme sorumluluğu üzerinde olan arkadaşlar kendisinden başka neredeyse hiçbir devletin kalmadığı bir coğrafyada Türkiye Cumhuriyeti’ni ayakta tutmaya çalışıyor.” diye konuştu.

Afganistan’dan Fas’a kadar Müslüman coğrafyasında ayakta kalan devlet sayısının oldukça az olduğunu belirten Ersoy, şöyle dedi:

“Kaç tane millet, ülke vatandaşı özgür bir şekilde kendi ülkelerinde hayatlarını sürdürebilmişler? Özgür bir toplum, devlet bırakmadılar. Özgürleştireceğiz dedikleri her ülkeyi köleleştirdiler, fakirleştirdiler, ekmeklerini, aşlarını ellerinden aldılar, vatanlarını, namuslarını, canlarını aldılar.”

Beş ülkenin adeta ABD nin uydusu haline geldiğini belirten Ersoy, “Böyle bir coğrafyada çok ağır bir iş yapıyoruz. Bütün okların üzerimize çevrildiği, hedefte tek varlık olarak kaldığımız bir dönemde, elhamdülillah sizlerin gayretiyle desteğiyle büyüklerimizin duasıyla bu memleketi sadece bu coğrafyanın değil, bütün dünyanın en huzurlu ülkelerinden biri haline geldik.” dedi
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine işaret eden Ersoy, darbe girişiminde bulunan hainlerin ülkeyi birilerine işgal ettirmeyi amaçladıklarına dikkati çekti.

15 Temmuz’un en alçak girişim olduğunu belirten Ersoy, şöyle dedi;

“İnadına tam da üzerimize geldikleri bir günde tam da Gezi’den bu tarafa, Gezi olaylarının başladığı bir süreçte en fazla ‘darbe vuracağız’ dedikleri dönemde, elhamdülillah bir silkelendik en iyi konumumuza geldik. 15 Temmuz’da yaşadığımız ihanet insanlık tarihinin hiç şahit olmadığı, bilmediği, tecrübe etmediği kadar eşsiz ve benzersiz bir alçaklıktı. Bu ülkeyi ‘darbe yapıyoruz’ gerekçesiyle başkalarına işgal ettirmek isteyenlerin emellerine ulaşmasını engelledik.”

Toplantıda Vali Ali Fuat Atik ve Milletvekili Osman Örende birer konuşma yaptı.
Bakan Yardımcısı Ersoy il merkezinin yanı sıra Kurtalan ve Baykan ilçelerinde de temaslarda bulundu

Paylaş

Comments are closed.