son dakika

ŞİRVANDAKİ ŞİDDET OLAYIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Ocak 20, 2020 | by kanal56
ŞİRVANDAKİ ŞİDDET OLAYIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Güncel
0

Siirt Valiliği Şirvan ilçemizde bir öğretmenin 3 öğrencisine fiziki şiddet uygulaması olayına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Açıklamada söz konusu olaya ilişkin olarak yapıla işlemler halkında bilgi verilerek olayın adli ve idari yönden soruşturulduğu belirtildi.
Söz konusu öğretmenin açığa alındığı belirtilen açıklama da şöyle denildi “Şirvan İlçemize bağlı Demirkapı Köyü İlkokulu’nda Şirvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirilen sözleşmeli sınıf öğretmeni (A.K.)’nin okulda öğrenim gören (Ç.G.), (M.Ç.) ve (B.Ç.) adında (3) öğrenciye sıcak demir çubuk ile fiziksel şiddette bulunmasıyla ilgili müessif olay, adli ve idari mercilere ivedilikle bildirilmiştir.
Olayın bildirildiği aynı gün Şirvan Kaymakamlığı’nca öğretmen açığa alınmış ve idari soruşturma için müfettiş talep edilmiştir.
Yine aynı gün Şirvan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adli soruşturma başlatılmıştır.
Olay ile ilgili başlatılan adli ve idari soruşturma ile birlikte Şirvan Kaymakamlığı’nca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğü’nden söz konusu çocuklar için psikolojik destek talep edilmiş ve görevlendirilen uzmanlar tarafından gerekli takip başlatılmıştır.”

Paylaş

Comments are closed.