son dakika

SINAV ÖNCESİ KAMP SONRASINDA DA ÖDÜL

Haziran 19, 2021 | by kanal56
SINAV ÖNCESİ KAMP SONRASINDA DA ÖDÜL
Güncel
0

Pervari’de Kaymakam Aziz Kayabaşı ve Belediye Başkanı Teyyar Özcan’ın destekleriyle üniversiteye hazırlanan 12. sınıf ve mezun öğrenciler yurtlarda hazırlık kampına alındı.Üniversite sınav sonucu bir yüksek öğrenim kurumuna yerleşmeye hak kazananlarda ödüllendirilecek.
Çevre köyler ve ilçe merkezindeki aileler ile bire bir görüşülerek öğrencilere evlerindeki konfor ile birlikte verimli bir çalışma ortamı sağlandı.
Kız öğrenciler yenilenen yurt binasında, erkek öğrenciler Pervari İMKB Anadolu Lisesi erkek öğrenci pansiyonunda misafir ediliyorlar.
Öğrencilerin üniversite eğitimi imkanına ulaşabilmeleri için her türlü imkanın seferber edildiği çalışma programında günde 3 öğünün yanı sura ara öğünlerle yemek servisi yapılıyor .
Kız öğrenci yurduna özel hassasiyet gösterilerek İlçe Jandarma Komutanlığı’nca 24 saat esasına göre güvenlik nöbeti tutuluyor .
Aynı zamanda öğrencilerin okullardaki çalışma programlarına sağlıklı katılabilmeleri için kendilerine özel servis imkanı da sunuluyor.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinden 51 gönüllü idareci ve öğretmen belletmenlik görevini üstlenerek yurtlarda etüt çalışmaları yürütülüyor . Öğrencilere internet ve serbest zaman imkanı da sunuluyor. Hafta içi her akşam 22:40’a kadar soru çözümü ve konu anlatımları devam ediyor .
Haftasonları gezi, sohbet, müzik dinletileri ve rehberlik çalışmaları gibi etkinliklerle öğrencilerin motivasyonu yüksek tutuluyorlar.
Üniversiteye hazırlık kamplarını ziyaret eden Kaymakam Aziz Kayabaşı ve Belediye Başkanı Teyyar Özcan öğrencilere her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını dile getirdiler. Aziz Kayabaşı kaymakamlık adına hazırlık kamplarındaki bütün öğrencilere sınav süreci için 300 TL nakit yardımı ve üniversiteye yerleşecek olanlara dizüstü bilgisayar desteği sağlanacağı sözünü verdi.

Belediye Başkanı Teyyar Özcan bütün öğrencilere sınav günü ulaşım için araç ve yemek desteği sağlanacağını ve üniversiteye yerleşen bütün öğrencilere burs garantisi verdi.

Paylaş

Comments are closed.