son dakika

SİLAH KAÇAKÇILARINA DARBE, 2’Sİ KAMU GÖREVLİSİ 28 KİŞİ GÖZ ALTINA ALINDI

Ekim 16, 2019 | by kanal56
SİLAH KAÇAKÇILARINA DARBE, 2’Sİ KAMU GÖREVLİSİ 28 KİŞİ GÖZ ALTINA ALINDI
Güncel
0

Siirt İl Jandarma Komutanlığının beş ilde yürüttüğü bir operasyonla silah kaçakçılarına büyük bir darbe vuruldu. 16 ay öncesinde  başlatılan dev operasyonda çok sayıda silah ele geçirilirken  2’si kamu görevlisi olmak üzere 28 kişi göz altına alındı.

Valilikten konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada operasyonun  5 ilde 32 noktada gerçekleştirildiği belirtilerek şu bilgilere yer verildi “26 Haziran 2018 tarihinden itibaren Baykan Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Siirt İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, Terör ve Organize Suç Örgütlerinin faaliyetlerinin önlenmesi ile Terör Örgütünün Finans Kaynaklarının Kurutulmasına yönelik olarak Siirt (Merkez, Baykan, Kurtalan ve Şirvan), Batman (Merkez ve Kozluk), Muğla (Bodrum), İzmir (Merkez) ve Giresun (Merkez) illerinde ‘Organize Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı’’ Faaliyeti başlatılmıştır.

Baykan Cumhuriyet Savcılığının koordinesinde KOM Şube Müdürlüğünce yürütülmekte olan ‘’Organize Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı’’ soruşturması kapsamında, 15 Ekim 2019 tarihinde Siirt, Batman, Giresun, Muğla ve İzmir illerinde toplam (32) Noktada (28) şüphelinin suç unsuru malzemeler ile birlikte yakalanması maksadıyla, eş zamanlı operasyon faaliyeti icra edilmiş olup, soruşturma kapsamında yapılan ara yakalamalar ile birlikte; (3) Adet Kalaşnikof Marka Uzun Namlulu Silah,  (41) Adet Tabanca, (1) Adet Uzun Namlulu Silah (Mauser)

(8) Adet Av Tüfeği (18) Adet Kalaşnikof Şarjörü, – (300) Adet Uzun Namlulu Tüfek Fişeği (19) Adet Tabancalara Ait Susturucu Aparatı 3 adet dürbün ile suçtan elde edildiği değerlendirilen toplam (24.500) TL. Para ele geçirilmiştir.

Söz konusu olayla ilgili olarak ele geçirilen silah ve mühimmatlara el konulmuş olup, aralarında (2) kamu görevlisinin de bulunduğu (28) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.”

 

Paylaş

Comments are closed.