reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT’TEN ROJAVA’YA 5 TIR YARDIM

Son Güncelleme :

07 Ağustos 2015 - 12:17

/ 125 views kez okundu.
reklam
SİİRT’TEN ROJAVA’YA 5 TIR YARDIM
reklam

Siirt Belediyesi öncülüğünde başlatılan “Rojava halkı için el ele” kampanyası kapsamında toplanan 120 tonluk buğday 5 TIR ile Rojava doğru yola çıktı.

Siirt Belediyesi öncülüğünde siyasi parti ve 58 sivil toplum örgütünün katılımıyla başlatılan “Rojava halkı için el ele” kampanyası çerçevesinde 120 ton buğday toplanıldı. Toplanan buğdaylar dün akşam saatlerinde 5 TIR’a yüklendikten sonra Rojava doğru hareket etti.

Toplanan buğdaylar ilk olarak Diyarbakır’da bulunan un fabrikasında un haline getirildikten sonra Rojava halklarına gönderilmek üzere Urfa’nın Suruç ilçesinde bulunan Rojava Yardım Toplama Merkezi’ne teslim edilecek.

Rojava ile Yardımlaşma ve Dayanışma Koordinasyonu Siirt Sözcüsü Şakir Demir,  ‘Rojava halkları için el ele’  kampanyası çerçevesinde 5 Tırdan oluşan üçün etap yardımlar bu akşam Siirt’ten hareket edeceğini ifade ederek, “ TIR’lar ilk olarak Diyarbakır’da bulunan un fabrikasına gidecek.  TIR’larda bulunan buğdaylar burada un haline getirildikten sonra Rojavaya doğru yola çıkacak. Siirt halkı olarak kampanya çerçevesinde bundan sonrada Rojava halkları ile dayanışmak amacıyla yardımlarımız devam edecek. Bu anlamda kampanya gösterdikleri destek ve katkılardan dolayı tüm Siirt halkına, kentte bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Siirt Belediyesi öncülüğünde başlatılan “Rojava halkı için el ele” kampanyası çerçevesinde ilk etapta 24 Temmuzda 11 TIR ve 2 TIR’dan oluşan temel ihtiyaç malzemesi Rojavaya gönderilmişti. 4 Temmuzda başlatılan kampanya çerçevesinde bu güne kadar Siirt’ten Rojavaya 18 TIR’lık yardım gönderildi.

Siirt'ten Rojava'ya 5 TIR Yardım (2) Siirt'ten Rojava'ya 5 TIR Yardım (3) Siirt'ten Rojava'ya 5 TIR Yardım (6)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.