son dakika

SİİRTTEN FİLİSTİNE DESTEK, ABD VE İSRAİL KINANDI

Ocak 31, 2020 | by kanal56
SİİRTTEN FİLİSTİNE DESTEK, ABD VE İSRAİL KINANDI
Güncel
0

Amerika Birleşik Devletlerinin İsrail ile işbirliği içerisinde Filistini parçalama  vvev kutsal şehir Küdüsün siyonistlere teslimi ön gören planı protesto edildi.

Siirt Birlik Platformu  Yüzyılın Hezeyanı olarak tanımladığı bu planı kınamak ve  Kudüs’e destek amacı ile Halid Bin Velid Camiinde Cuma namazı çıkışı basın açıklaması yaptı. Açıklamada ABD ve İsrailin bu kararlarının kabul edilemez olduğu vurgulandı ve kınandı.

56 sivil toplum örgütünün oluşturduğu platform adına açıklamayı okuyan  Yunus Emre Diriarın bu planın kabul edilemez bir plan olduğunu belirtti. Diriarın açıklamasında şu görüşleri dile getirdi “ ABD Başkanı Donald Trump, terörist İsrail’in güvenliğini merkeze alan, Filistinlileri edebiyen yurtlarından sürmeyi hedefleyen yüzyıl antlaşması adını verdiği planını açıkladı. Herkesçe malum ve emperyalizmin genel karakteri olan, hukuku hiçe sayma alışkanlığıyla bu açıklamalarla bir kez daha deklare edilmiştir. Özellikle Kudüs’ün statü konusunda tamamen sapkın bir hareketle oluşturulan  iddianın ve teröre dayanan eylemin meşrulaştırması, daha açık bir ifadeyle; ilk günden itibaren gerçekleştirdiği terör eylemleriyle ayakta kalmaya çalışan Siyonist İsrail’in yine kör bir inançla ABD tarafından desteklenmesi terörün meşrulaştırması ve yaygınlaştırılması noktasında kirli bir iş birliğidir.  Kısaca; Planda, antlaşmada, soykırım, vahşet ve işgal diplomasisidir. ABD ve İsrail altmış yılı aşan kan ve zulüm devleti tasarımıyla başaramadıkları büyük İsrail ve yok edilmiş Filistin hayalini şimdide bu yolla gerçekleştirmeyi deniyor.’’

Açıklama da atılan sloganlarda da ABD İsrail ve Siyonizm telin edildi.

Paylaş

Comments are closed.