son dakika

SİİRTTE SAĞLIK ALANINDA ATILIMLAR DEVAM EDİYOR, YOĞUN BAKIMDA KALIŞ SÜRESİ ON GÜNE İNDİ

Aralık 28, 2019 | by kanal56
SİİRTTE SAĞLIK ALANINDA ATILIMLAR DEVAM EDİYOR, YOĞUN BAKIMDA KALIŞ SÜRESİ ON GÜNE İNDİ
Güncel
0

Son yıllarda sağlık alanında büyük atılımlar devam ediyor.Bu kapsamda Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde  tedavi gören hastaların kalış süresinin 10 güne indiği açıklandı. Siirt’te hizmetlere erişim ve tedavinin kalitesi vatandaşları memnun ediyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, gerçekleştirilen atılımlar ve hem personel sayısı ve hemde tıbbı cihaz açısından eskiye oranla çok daha iyi durumda olduğumuzu belirterek “ Geçmiş yıllarda en ufak bir rahatsızlıkta bile vatandaşlarımız il dışına gitmek zorunda kalıyorlardı. Ancak personel sayısının artması, tıbbı cihaz açısından da iyi duruma gelmemiz ve yoğun bakım ünitemiz nedeniyle  il dışına sevkler minimum düzeye indi. Ancak çok özel durumları olanların il dışına sevkleri yapılıyor.” Dedi.

Hastane Baştabibi Uz.Dr. Sedat Yeşilbaş, devlet hastanesindeki hizmet kalitesinin her geçen gün biraz daha yükseldiğini belirtti.Dr.Yeşilbaş bunun gerçekleşmesinde katkısı bulunan personellerine de teşekkür etti.

Yoğun Bakım ve  Genel Cerrahi uzmanı Dr. Yunus Emre Taşkın da, yoğun bakımda tedavi gören hastaların daha önce ortalama 54 gün kalırken son dönemlerde bunun 10 güne indiğini belirtti.

Gençlik yıllarında Siirtte kaldığını ve lise  öğrenimini burada gördüğünü belirten Taşkın “Burada çalışmaktan, bu şehre hizmet vermekten çok mutluyum.  Şuan göreve başladığımız andan itibaren bizde aldığımız bilgiler ve donanımlar sayesinde yoğun bakım hizmetinde kaliteyi arttırmaya çalıştık.  Bu dahilde şuan il bazında ilimize yeterliyiz. İl dışına sevklerimizi olabildiğince azalttık. Ama tabii ki Siirt’in imkanlarını, bizim imkanlarımız aşan durumlar olursa bu tür hastaları her zaman  gerekli yerlere sevk edip hasta mağduriyeti yaratmayacağız.  Fakat şu haliyle göreve başladığımız süreden itibaren ortalama 54 gün olan yatış süresini 10 güne indirdik . Yoğun bakımlarda çok daha hızlı bir döngü sağladık.  Taburcu olan hastalarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Aynı zaman da palyatif bakım servislerimiz de bulunmakta ve bu bakım servisimizde randımanlı olarak çalışmakta burada da yüksek bir hasta döngüsüne sahibiz. Bu bölümde de palyasyon  dediğimiz hastaların yoğun bakım sonrası  rehabilitasyon süreçlerini ya da geçirilmiş olan sekerlerini düzeltme ünitesi olarak bu tanımlayabiliriz .Bu ünitemiz son derece modern tek odalı, gerekli bütün donanımlara sahiptir. Ve gayet güzel hizmetlerimizi veriyoruz. Hastaların rehabilitasyon süreçlerini en iyi düzeyde tamamlamaya çalışıyoruz.”dedi.

Paylaş

Comments are closed.