reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT’TE ROJOVA İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR 200 TONU AŞTI

Son Güncelleme :

13 Temmuz 2015 - 22:54

/ 95 views kez okundu.
reklam
SİİRT’TE ROJOVA İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR 200 TONU AŞTI
reklam

Siirt Belediyesi öncülüğünde 4 Temmuz’da startı verilen “Rojava halkı için el ele” yardım kampanyası çerçevesinde Siirt genelinde toplanan temel gıda ve ihtiyaç maddeleri 200 tonu aştı.

Siirt Belediyesi öncülüğünde siyasi parti ve 58 sivil toplum örgütünün katılımıyla, “Rojava halkı için el ele” şiarıyla 4 Temmuz’da başlatılan destek kampanyası çerçevesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Siirt genelinde 300 kişilik bir ekiple aralıksız devam ederken, bu güne halkın yoğun destekleri ile kadar toplanan temel gıda ve ihtiyaç maddeleri ise 200 tonu aştı.

Yardımlar ile ilgili açıklama yapan Rojava ile Yardımlaşma ve Dayanışma Koordinasyonu Siirt  Sözcüsü ve Siirt Belediyesi Eşbaşkan Yardımcısı Avukat Şakir Demir, “Rojava halkı içi el ele” kampanyasının tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, “Yardım çerçevesinde 4 Temmuz’dan bu güne kadar Siirt il merkezinde 100 tonu il gelininde ise 200 tonu aşkın temel gıda ve ihtiyaç maddesi toplandı” dedi. İl genelinde oluşturdukları 300 kişilik ekibin yapılan yardımları kampanya çerçevesinde açtıkları çadırlarda topladıklarını söyleyen Demir, kent ve ilçe merkezinde  kurulan yardım çadırı ve  merkezlerinde  toplan yardımların Siirt  Rojava ile Yardımlaşma ve Dayanışma Koordinasyonu yardım toplama   deposunda  istiflendiğini  söyledi.

Demir açıklamasının sonunda, kampanya kapsamında  önlerine  15  TIR’lık  bir yardım hedefi koyduklarını ifade ederek, “  Yardım kampanyası çerçevesinde  toplanan  yardımalar  bayramın ikinci günü   Rojava halklarına  ulaştırılmak üzere, ilk etapta 5 TIR’dan oluşan yardımların    Urfa’nın Suruç ilçesinde  bulunan Rojava Yardım toplama merkezine teslim edileceğini” söyledi.

Siirt’te Rojava için toplanan yardımlar 200 tonu aştı (2) Siirt’te Rojava için toplanan yardımlar 200 tonu aştı (7) Siirt’te Rojava için toplanan yardımlar 200 tonu aştı (10)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.