reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT’TE KÖY KORUCULARIYLA İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Son Güncelleme :

16 Ekim 2015 - 15:22

/ 104 views kez okundu.
reklam
SİİRT’TE KÖY KORUCULARIYLA İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
reklam

Siirt Valiliğinin ev sahipliğinde, geçici köy korucularıyla istişare toplantısı düzenlendi. Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya; Vali Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyon Başkanı Ziya Sözen, kurum müdürleri ve geçici köy korucuları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz,Terör örgütünün kendi kararlarını kendisi veren bir örgüt olmadığını belirterek,’bu örgütün Türkiye’nin güçlenmesini engellemek isteyen diğer devletlerin maşası şeklinde karşılarına çıktığını’ söyledi.

Vali Tutulmaz, “Hepimiz güçlü bir Türkiye ve güçlü bir Türkiye vatandaşı olmak istiyorsak, daha bilinçli hareket etmemiz gerekiyor” dedi.

 Vali Tutulmaz, ‘Son iki yıl içerisinde belli bir huzur sağlanmıştı, bir kardeşlik, mili birlik ve beraberlik projesi uygulanıyordu. Ancak terör örgütü, çıkarına geldiği zaman bu projenin yanında, çıkarına gelmediği zaman karşısında olmuştur. İçinde bulunulan günlerin Türkiye ve bölge halkı için sıkıntılı günler olduğunu fakat millet ve devlet olarak geçmişte bu tür sıkıntılar nasıl atlatıldıysa, bugün yine atlatılacağını’ söyledi.

Korucuların sıkıntılı sürecin atlatılması için bölge ve ülke açısından önemli görevler üstlendiklerini ve bunun bilincinde olduklarını belirten Vali Tutulmaz, “Her zaman bu görev anlayışıyla olmanızdan dolayı da sizleri takdir ediyoruz. Tabii zaman zaman her yerde olduğu gibi sizlerin içinde de bu mücadeleyi sekteye uğratabilecek kişilerin olduğu duyumları bize kadar ulaşıyor. O arkadaşlarımızla ilgili daha önceki toplantılarımızda da ifade ettiğim üzere gerekli hukuki uygulamalar yapılmaya başlanmıştır. 5 korucu arkadaşımızın son iki ay içerisinde görevine son verdik. Bundan sonra da yine yanlış yapan olursa hiç gözümüzü kırpmadan onların görevlerine son veririz, bunun bilinci içerisinde olmanızı istiyoruz. Bütün jandarma komutanlarımız, kaymakamlarımız bunun bilinci içerisinde hareket etmektedirler” ifadesini kullandı. Devletin, korucuların özlük hakları ve ekonomik anlamda yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi yönünde önemli çalışmalar içerisinde olduğunu dile getiren Vali Tutulmaz, yeni korucu kadroların tahsisinin söz konusu olduğunu ve onların da en kısa sürede göreve başlayacaklarını aktardı.

Vali Tutulmaz, korucuların her zaman terörle mücadelede kararlılıkla mücadele ettiğini ve bu mücadelenin daha güçlü bir şekilde devam edeceğini dile getirdi.

Anadolu Köy Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Federasyonu Başkanı Ziya Sözen ise; Terör saldırılarında, evi yakılanın, kundaktaki bebeği katledilenin, sağlık hizmeti engellenenin, öldürülen öğretmenlerin hizmet götürdükleri çocukların Kürt kökenli vatandaşlar olduğuna’ işaret etti.

Kürtlerin devlet, millet ve kendileriyle hiçbir problemlerinin bulunmadığını aktaran Sözen, “Bizim problemimiz Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Galiçya’da, Kurtuluş Savaşı’nda bizi yenemeyen dış güçlerin bu gün maşalığını, taşeronluğunu yürütmekte olan eli silahlı terör örgütü PKK ile ve onların arka bahçesi olduğu, onlara sırtını dayadığını söyleyen siyasi parti ile bizim sorunumuz var” şeklinde konuştu.

Sözen, şunları kaydetti:

“Madem birileri ülkemizin kalkınmasını engellemeye çalışıyor, madem çocuklarımızın geleceklerine ipotek koymaya çalışıyor, madem hala ellerinde silahla devletimizin 3 yıldır kendilerine tanıdığı şansı değerlendirmeyerek silahlarına sarılıyorlar, biz korucu camiası olarak geçmişte olduğu gibi ‘Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır’ şiarıyla susmayacağız, mücadelemize devam edeceğiz, azim ve kararlılığımızı her zamankinden daha fazla göstereceğiz ve göstermek zorundayız. Bunu niçin söylüyorum? Daha dün 7 haziran seçimlerinden sonra ve daha mazbatasını almadan biz koruculara karşı ‘O silahı size çevirmesini çok iyi biliriz, bu ülkeden defolup gideceksiniz’ diyenlere sessiz mi kalacağız? Ya da diğer taraftan ‘Biz sizi tükürük ile boğacağız’ diyenlere karşı sessiz mi kalacağız? Elbette ki bunun demokratik yollarla bir cevabı olacaktır.”

Toplantı sonunda, Vali Tutulmaz, Köy korucuları ile sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

1 (1) 1 (2) 1 (4) 5

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.