reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT DEVLET HASTANESİNDE ANJİYOGRAFİ ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI

SİİRT’TE İLK DEFA “ANJİYO” YÖNTEMİYLE AMELİYAT YAPILDI

Son Güncelleme :

08 Ekim 2015 - 17:17

/ 123 views kez okundu.
reklam
SİİRT DEVLET HASTANESİNDE ANJİYOGRAFİ ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI
reklam

Bir süre önce yeni hizmet binasına taşınan Siirt Devlet Hastanesinde anjiyo ünitesi hizmete girdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Siirt İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Fikret Can, Kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahale gerektiren önemli hastalıklar olduğunu ifade ederek, bu yüzden hastaya tanının hızlı konularak, anjiyo hizmetinin verilmesi gerektiğini belirtti.

Can, 4 yıl önce Siirt Devlet Hastanesinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yaptığını ve o günden beri aklımdan geçirdiğim tek şey buraya biran önce Anjiyografi Ünitesinin kurulmasıydı, nasip oldu bugün kuruldu ve ilk vakamızı aldık.

“Siirt, sağlıkta merkez olacak”

7 gün 24 saat nitelikli ve sürdürülebilir sağlık hizmetiyle kalp krizi geçiren hastalara ya da damar hastalıkları olanlara hızlıca tanı koyarak gerekliyse anjiyo hizmetini vermek istediklerini dile getiren Dr. Can, bunun için anjiyo ünitesini hizmete soktuklarını söyledi. Anjiyografi ünitesinin hizmete girmesiyle vatandaşlarımızın çevre illere sevk edilmesinin önüne geçilecek olup, kısa bir zaman sonrada Bypass Ameliyatını gerçekleştirecek alt yapı hazırlıklarımız devam ediyor. Gerek kapak hastalığı gerekse koroner hastalığı olan Kardiyoloji hastalarımızı çevre illere sevk etmeyeceğiz. Hastalarımız Siirt Devlet Hastanesinde şifa bulup evlerine göndereceğiz

“İleriki günlerde kalp ameliyatlarına başlanacak”

Dr. Can Kalp damar cerrahıyla ileriki günlerde hastanede kalp ameliyatlarına da başlanacağını belirterek, bu konudaki altyapı ve cerrahi aletleri temin ettiklerini söyledi.

Hükümetimizin sağlık alanındaki başarıları her geçen gün biraz daha ön plana çıkıyor. İnşallah bundan sonrada ilimize yönelik bu tür yatırımlar devam edecektir.

Anjiyografi ünitesinin kurulmasında desteği geçen Sayın Valimize ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

anjiyo1

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.