reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT’TE BİR İLK DAHA… OBEZİTE VE METABOLİZMA CERRAHİSİ YAPILDI

Son Güncelleme :

02 Haziran 2015 - 16:19

/ 324 views kez okundu.
reklam
SİİRT’TE BİR İLK DAHA… OBEZİTE VE METABOLİZMA CERRAHİSİ YAPILDI
reklam

Siirt Devlet Hastanesi uzman doktorları başarılı operasyonlara imza atmaya devam ediyor. Siirt Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sinan Sayır, Siirt’te bir ilk olan Obezite ve Metabolizma Cerrahisi Laporoskopik Sleeve Gastrektomi  (kapalı tüp mide) operasyonunu gerçekleştirerek bir başarıya daha imza attı.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sinan Sayır ameliyatla ilgili olarak yaptığı  açıklamada, Siirt’te ilk defa Siirt Devlet Hastanesi’nde bu ameliyatın uygulandığını, bu ameliyatı vücut kitle indeksi 40 ve üzeri olan, çağın hastalığı olan obez hastalara yaptıklarını kaydetti. Yapılan ameliyatın tüp mide ameliyatı olduğunu ve bu amliyatla beraber hastaların önemli ölçüde kilo verdiklerini ve fazla kilolarından kurtularak daha sağlıklı ve mutlu bir yaşama merhaba dediklerini dile getirdi. Obezite cerrahisi ile beraber hastalarda mevcut hipertansiyon, diyabet ,hiperlipidemi, kalp ve damar hastalıklarında da önemli ölçüde düzeltme sağlandığını belirtti.  Siirt Devlet Hastanesinde bu ameliyatın uygulandığını ifade eden Dr. Sinan Sayır, emeği geçen tüm personele teşekkürlerini ifade etti.

Yıllardır kilo veremeyen ve fazla kiloları ile mutsuz olan Funda Hanım’da; durumunun iyi olduğunu ve taburcu edileceğini söyledi. Durumunun iyi olduğunu ve taburcu edileceğini ifade ederek, “Yıllardır veremediğim kilolardan tüp mide ameliyatı ile kurtulmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum. Dr. Sinan Sayır’a, bu imkanı sunduğu için minnettarım.” diye konuştu.

IMG-20150602-WA0043 IMG-20150602-WA0044

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.