reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT’TE B12 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ GÖRÜLÜYOR

Son Güncelleme :

25 Haziran 2015 - 13:20

/ 152 views kez okundu.
reklam
SİİRT’TE B12  VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ GÖRÜLÜYOR
reklam

Siirt’te B12 vitamin eksikliğinin görüldüğü belirtiliyor. Kurtalan Devlet Hastanesi Dahiliye Doktoru Sevgi Köksal B 12 vitamin eksikliğinin  yöremizde özellikle erkeklerde görüldüğünü söyledi.

B 12 vitamin eksikliğinin yemek kültürlerinde etten çok sebzelere ağırlık veren yörelerde görüldüğünü belirten Dr. Köksal, Siirt’te et tüketimimin çok fazla olmasına rağmen bu durumun görülmesinin dikkat çekici olduğunu ifade etti.

B 12 eksikliğinin vejetaryen yani et yemeyen kişilerde görüldüğünü belirten Dr.Köksal “Unutkanlık, elde ve ayaklarda uyuşma, yanma ve halsizlik gibi şikayetlerle gelen hastaların çoğunda B 12 eksikliği teşhisi koyuyoruz. Özellikle erkek hastalarımızda daha çok görüyoruz. Bir aylık bir tedavi ile bu eksikliği gideriyoruz. Siirt gibi et tüketiminin oldukça fazla olduğu bir ilde et tüketmeyen yörelerde görülen bir hastalığın bu kadar sık görülmesi dikkat çekicidir.” dedi .

Dr. Köksal bu durumun verilecek bir tedavi ile giderilebildiğini sözlerine ekledi.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.