reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT’TE 4. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Son Güncelleme :

22 Ekim 2015 - 17:38

/ 102 views kez okundu.
reklam
SİİRT’TE 4. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
reklam

2015 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında,  Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya; Vali Yardımcısı Bahadır Yörük,  Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Kaymakamlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve yatırımcı kuruluşların müdürleri, bazı sivil tolum örgütlerinin temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Vali Mustafa Tutulmaz, “Bilindiği gibi İl Koordinasyon Kurulu Toplantılarının amacı İlde yapılan yatırımların masaya yatırılması, varsa sorun ve darboğazların aşılması ve kurumlar arasında koordinasyonun sağlanmasıdır. Bu vesile ile içinde bulunduğumuz mevsim şartlarından azami derecede faydalanılarak çalışmaların hızlandırılması ve neticelendirilmesini büyük önem arz etmektedir. İlimizdeki yatırımların gerçekleşme oranları maalesef istenilen düzeyde bulunmamaktadır. Bu sebeple işlerin süratle bitirilmesi için ihale edilmemiş projelerin ihale süreçlerinin zaman kaybetmeden tamamlanması ve hiçbir ödeneğin tenkis edilmeden kullanılmasına azami riayet edilmesi gerekmektedir.” dedi.

Vali Tutulmaz, ilimizde önemli yatırımları bulunan tüm yatırımcı kuruluşların yürüttükleri projelerde yaşanan aksaklıklara değinerek, sorunların hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesini istedi.

Daha sonra Yatırımcı kurum yöneticileri söz alarak yürüttükleri projeler hakkında kurul üyelerine bilgi verdiler.

İlimiz genelinde: 2015 Ekim ayı itibariyle 342 proje üzerinde çalışmalar yapılmıştır. Söz konusu projelere ayrılan ödenek miktarı 358 Milyon 383 bin TL olup, 185 Milyon 211 bin TL harcama yapılmıştır. Projelerin nakdi gerçekleşme oranı %52, fiziki gerçekleşme oranı ise % 59 olmuştur. 342 projeden 118’i tamamlanmış, 139’u devam etmekte, 35’i ihale aşamasında ve 50 projeye de çeşitli nedenlerden dolayı henüz başlanamamıştır.

İl Koordinasyon  (1) İl Koordinasyon  (2) İl Koordinasyon  (3) İl Koordinasyon  (4) İl Koordinasyon  (5)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.