son dakika

SİİRTLİLER FEDERASYONUNDAN DAHA YEŞİL BİR SİİRT İÇİN ÇAĞRI

Mayıs 31, 2020 | by kanal56
SİİRTLİLER FEDERASYONUNDAN DAHA YEŞİL BİR SİİRT İÇİN ÇAĞRI
Güncel
0

Genel merkezi İstanbulda bulunan Siirt Dernekleri Federasyonu Başkanlığı daha yeşil bir Siirt için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlık çalışanlarına ithafen düzenlenen ağaçlandırma kampanyasına destek verme çağrısında bulunuldu.
Federasyondan yapılan açıklamada şöyle denildi :

Haydi Siirt için Fidan Dikmeye! 

Son yıllarda Siirt‘le ilgili en büyük şikayetimiz yeşil alanın az olması! Ormanda koşmak, doğada özgürce hareket etmek Siirtliler için büyük bir özlem. Bu neredeyse bir hayal!

Hazır buna ihtiyaç duyuyorken biz de Tarım ve Orman Bakanlığı‘nın çiftçimizin yüzü gülsün, Siirt halkımız çocuklarımızı ormanlar içinde büyütme hedefine ulaşabilsin ve daha yeşil bir Siirt inşa edilsin diye 11 Kasım 2019’da, 11 milyon fidanın toprakla buluşmasıyla başlayan #GeleceğeNefesSeferberliği’ne bu ölçekte kurumsal ve planlı destek veren ilk sivil toplum kuruşu olmak ve bu konuda kamuoyu oluşturmak istedik.

Siirt’te 18 yıldır gözle görülür değişimler yaşanıyor. Bizlerde Siirt Dernekler Federasyonu olarak bir süredir birçok temada sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor ve hayata geçiriyoruz.

Bunlardan biri de #GeleceğeNefes Seferberliği!

Bu kampanyaya verilen büyük destek kapsamında Siirt’te, 478.235 adet fidanın sahiplenilmesi bekleniyor. Kampanya katılım detayları incelendiğinde 15 Mayıs 2020 / 01.15 itibariyle 135.029 fidanın sahiplenildiği görülüyor. Bunu arttırmak en büyük hedefimiz!

Paylaş

Comments are closed.