reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT’İN KÜLTÜR ELÇİLERİ ANADOLU TURNESİNE ÇIKIYOR

Son Güncelleme :

27 Haziran 2015 - 14:54

/ 121 views kez okundu.
reklam
SİİRT’İN KÜLTÜR ELÇİLERİ ANADOLU TURNESİNE ÇIKIYOR
reklam

Siirt Valiliğinin destekleri ile kurulan “Botan Efsanesi Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu” 4 -12 Temmuz 2015 tarihleri arasında İstanbul ve Bursa İllerinde sahne alarak, gösteri sunacak.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal ile birlikte Botan Efsanesi dans gurubunu ziyaret etti.

Siirt Üniversitesi, Sağlık Meslek Yüksek Okulunda prova çalışmalarını sürdüren ekibi ziyaret eden Vali Tutulmaz, dansçılarla bir süre sohbet etti. 45 kişilik ekibe birer takım eşofman hediye etti.

Botan efsanesinin çalışmaları hakkında da bilgi alan Vali Tutulmaz,“Siirt’in zengin kültürünü tanıtmak, Siirt’in binlerce yıllık tarihini, efsanelerini, kültürel dokusunu folklor dili ile sunmak amacıyla kurulan topluluğa, Valilik olarak destek oluyoruz. Destek olmaya da devam edeceğiz.”dedi.

Botan Efsanesi ekibini kutlayan Vali Tutulmaz, ilimizin kültür elçileri olarak gördüğümüz Botan Efsanesi, sundukları görsel şölenler ile ilimizin tanıtımına katkı sunmakla birlikte, gençlerimizin kaynaşmasına da katkı sağlandığını sözlerine ekledi.

Botan Efsanesi Yönetmen Yardımcısı Mehmet Zakir Alp ise, Vali Tutulmaz ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, 5 -12 Temmuz 2015 tarihleri arasında İstanbul ve Bursa illerinde sahne alacak Botan Efsanesi sanat ekibinin, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Alp,’ Botan Efsanesi’ni İstanbul ve Bursalılarla buluşturacağımız için büyük bir heyecan duyuyoruz. Bu heyecanı ve mutluluğumuzu tüm halkımızla paylaşmak istiyoruz. Tüm halkımızı Botan Efsanesi’ni izlemeye davet ediyoruz.”diyerek sözlerini tamamladı.

BOTAN EFSANESİ GÖSTERİ SANATLARI TOPLULUĞU- GÖSTERİ YERLERİ VE TARİHİ

-4 Temmuz Zeytinburnu -İstanbul

-5  Temmuz  Sultangazi- İstanbul

-6  Temmuz Esenler – İstanbul

-7  Temmuz Nilüfer – Bursa

-8  Temmuz Yıldırım – Bursa

-9  Temmuz Beyoğlu – İstanbul

-10 Temmuz Sultanahmet – İstanbul

-11 Temmuz Üsküdar – İstanbul

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.