son dakika

SİİRT VALİSİ MUSTAFA TUTULMAZ’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Ekim 27, 2016 | by kanal56
SİİRT VALİSİ MUSTAFA TUTULMAZ’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Güncel
0

Saygıdeğer Siirtliler;

 Milletimizin ezelden ebede uzanan tarih yolculuğunda çok önemli bir dönüm noktası olan ve önümüzde yepyeni ufuklar açan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yılını, ülkemiz genelinde olduğu gibi, ilimizde de büyük bir coşku içinde gururla kutluyoruz.

Yüce meclisimiz bundan 93 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi ile Devletin ve rejimin temeli oluşturulmuş, Milletimiz, çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yolunda da önemli adımlar atmıştır.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine barış ve kardeşlik iklimine bölücü terör unsurları tarafından zaman zaman hain saldırılar yapılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi, bugün de iç ve dış mihraklara karşı gereken cevabı, her zaman verebilecek güç ve kudrete sahiptir.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize yönelik saldırıların gerisinde, Cumhuriyetimizin işte bu seviyeye ulaşmış olmasından duyulan rahatsızlık vardır.

Cumhuriyet bir ortak değerler bütünüdür; vatandaşımızın her bir ferdi, bu ülkenin, Cumhuriyetin, aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir evlatlarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, bu toprakları bir kez daha bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.  

 

Paylaş

Comments are closed.