reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT VALİLİĞ, DELİCİ VE KESİCİ ALETLERİN SATIŞINI YASAKLADI

Son Güncelleme :

17 Ağustos 2015 - 12:04

/ 122 views kez okundu.
reklam
SİİRT VALİLİĞ, DELİCİ VE KESİCİ ALETLERİN SATIŞINI YASAKLADI
reklam

Siirt Valiliği, il sınırları içerisinde kamu düzeni ve kamu güvenliğinin korunması amacıyla bir genelge yayımladı.

Siirt Valiliği, il sınırları içerisinde kamu düzeni ve kamu güvenliğinin korunması amacıyla bir genelge yayımladı. 6136 sayılı kanun kapsamında olmayan her türlü kesici, delici, bereleyici alet ve bıçakların maksat dışı ve belirlenen usul harici taşınmasının ve ruhsatlandırılmış yerler dışında satışının yasaklandığı belirtilen genelgede, yasaklara uymayanlara idari para cezası uygulanmasına dair valilik kararı bildirildi.

11/08/2015 tarihli kararın amaç kısmında ise şu ifadelere yer verildi:“Madde-1:Rahat taşınması ve kolay erişilebilir olması sebebiyle, özellikle yaralama, öldürme ve gasp olaylarında kullanılarak ilimizin kamu düzenini, genel asayiş ve güvenliğini önemli derecede etkileyen, 6136 Sayılı Kanun kapsamı dışında kalan her türlü kesici, delici, bereleyici aletler ve bıçakların satışı ile taşınmasının belirli kurallara bağlanması suretiyle şahsa ve mala karşı işlenen suçların önlenmesini sağlamaktır. Madde-2 Bu karar; Siirt İl sınırları içerisinde, 6136 Sayılı Kanun kapsamı dışında kalan her türlü kesici, delici, bereleyici aletler ve bıçakların maksat dışı ve belirlenen usul harici taşınmasının ve ruhsatlandırılmış yerler dışında satışının yasaklanması ve bu yasaklara uymayanlara idari para cezası uygulanmasına ilişkin düzenlemeleri kapsar.”

Kararın hukuki dayanak kısmında ise; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu (11/C ve 66. Maddeler, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu (4/1 ve 32. Maddeleri, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanun (4., 5., 7. ve 15. Maddeleri, 2521 Sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulmasına Dair Kanun ve Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Yönetmelik 54. madde hükümleri gösterildi.

 2015/5 Sayılı “Genelge” ayrıca illetimiz ekinde gönderilmiştir.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.