son dakika

SİİRT VAKFI İDLİBİ UNUTMADI

Ocak 13, 2020 | by kanal56
SİİRT  VAKFI İDLİBİ UNUTMADI
Güncel
0

Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Suriye’nin İdlib kentinden göç etmek zorunda kalan ve Türkiye sınırında sınırın da çok zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren göçmenleri unutmadı. Vakfın genel merkezi tarafından toplanan yardım malzemeleri bir tırla gönderildi.

Vakfın Genel Başkanı Zeki Akyüzlü yaptığı açıklamada Afrikan’ın yanı sıra Suriyede ki karışıklıktan zarar görenlere de  yardım etmeye çalıştıklarını belirtti.İdlipte yaşanan drama hiç kimsenin seyirci kalmaması gerektiğini ifade eden Akyüzlü”İdlipte bir insanlık dramı yaşanıyor.İnsan olan herkes bu drama seyirci kalamaz.Afrika da sürekli çalışmaları bulunan vakfımız İdlipli göçmenlere yönelik bir yardım kampanyası başlattı. Vakıf üyeleri ve hemşerilerimizin verdiği yardım malzemelerini göçmenlere ulaştıracağız. Daha öncede yine Suriyeye yönelik olarak düzenlediğimiz yardım kampanyalarında olduğu gibi bu kampanyamızda bizlere destek veren hayırseverlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

Vakfın  Genel Müdürü Fikri Özalpta kısa sürede bir tırı dolduracak kadar yardım malzemesi toplandığını belirterek şöyle dedi “Kısa bir sürede hayırsever ve duyarlı insanlarımızın katkıları ile bir tırı dolduracak kadar giysi, ayakkabı ve gıda maddesi toplandı. Bunları temin ettiğimiz bir tırla ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.”

Vakfın  Fatihteki genel merkez binasının önünde tıra yüklenen yardım malzemeleri Suriyeye gönderildi.

Paylaş

Comments are closed.