reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT ÜNİVERSİTESİ 8. MEZUNİYET TÖRENİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI

Son Güncelleme :

31 Mayıs 2015 - 14:30

/ 138 views kez okundu.
reklam
SİİRT ÜNİVERSİTESİ 8. MEZUNİYET TÖRENİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI
reklam

Siirt Üniversitesi Kezer  Yerleşkesi’ nde  düzenlenen mezuniyet töreni, öğrencilerin ve ailelerinin coşkulu kalabalığına sahne oldu.

Geleneksel Mezuniyet Pilavı’nın misafirlere ve öğrencilere ikram edilmesi ile başlayan tören, İstiklal Marşı’ nın okunmasının ardından okulu birincilikle bitiren Eğitim Fakültesi’nden Mehmet Sait Ekmen’in konuşması ile devam etti.  Konuşmasından sonra üniversite birincisi Mehmet Sait Ekmen mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

Ardından Rektör Prof. Dr. Murat Erman konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi. Rektör Erman konuşmasında; “Üç fakülte ve 3.000 öğrenci ile başladığımız eğitim yolculuğuna bugün yedi fakülte, üç enstitü, üç yüksekokul, beş meslek yüksekokulu, sekiz araştırma ve uygulama merkezi ve 8.500 öğrenci ile devam etmekteyiz. Bu süreçte Üniversitemiz, aktif hale getirdiği 89 bölümüyle bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel potansiyeline büyük katkılar sağlamakta ve sağlamaya devam etmektedir. Üniversitemiz, yakın zamanda açılması planlanan Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültesi ile bilime, sanata, kültüre ve memlekete hizmet etmeye devam edecektir” dedi.

Konuşmasının devamında öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Murat Erman:  “Üniversitemizin sekizinci mezunları olarak sizlere son kez öğrencilerim diye hitap ediyorum. Artık üniversite hayatınız nihayete eriyor. Mezuniyet sonrası başlayacağınız bu yeni süreçte sizleri türlü meşakkatler beklemektedir. Hayatın karşınıza çıkaracağı zorlukları aşmanız için bizler, sizleri en donanımlı bir şekilde yetiştirme gayretinde olduk. Baş döndürücü teknolojik gelişmelerin ve rekabetin kıyasıya yaşandığı günümüz küreselleşen dünyasında sizler, başarılı olmak için daha fazla gayret göstermelisiniz. Bundan sonra hayatta başardığınız her şey bizim gurur ve övünç kaynağımız olacaktır.” şeklinde ifade etti.

Rektör Erman, değerli evlatlar yetiştiren ailelere ve bu değerlerin yetişmesine katkıda bulunan üniversitemiz akademik ve idari personeline teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Erman’ın konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Üniversite bazında dereceye giren öğrencilere plaket ve başarı belgeleri Rektör Prof. Dr. Murat Erman tarafından verildi.  Fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu sıralamasında dereceye giren öğrencilere ise başarı belgeleri ve plaketler, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Yüksekokul Müdürleri ve diğer akademisyenler tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından mezun olan öğrenciler, mezuniyet yemini ederek keplerini fırlattı.

2014-2015 Mezuniyet Programı Servet Kocakaya’nın verdiği coşkulu konser ile sona erdi.

siirt-mezuniyet

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.