son dakika

SİİRT ULUSAL 1. FOTO SAFARİ DEVAM EDİYOR

Haziran 21, 2021 | by kanal56
SİİRT ULUSAL 1. FOTO SAFARİ DEVAM EDİYOR
Güncel
0

Mezopotamya’nın Gizemli Kenti Siirt’te bu yıl İlk defa düzenlenen Foto Safari İl merkezi, ilçeler ve köylerde devam ediyor.

Siirt merkez, ilçeleri ve köylerinde yaşam ve doğal dokusunun belgelenmesi, tarihi dokusunun bilinirliğinin artırılması ve doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla “1. Ulusal Foto Safari” programı kapsamında, Pervari, Eruh ilçeleri ve bağlı köyler ile Kurtalan İlçesine bağlı Bağlıca, Beykent ve Kayalısu köyleri, Kurtalan ilçe merkezinde Kurtalan ekspresi ve ardından Peygamber Aşığı Veysel Karan-i Hazretlerinin türbesinin bulunduğu beldede 60 kişilik Fotoğraf tutkunu huzur ortamının sağlandığı bölgede doğal güzellikleri ve kültürel değerleri fotoğrafladı.

Fotoğraf sanatçıları insanların misafirperverliğine, sıcaklığına ve doğal güzelliklere hayran kaldıklarını ifade ettiler.

Bugün düzenlenecek olan ödül töreni ile yarışma sona erecek.

Jüri’nin oyları ile 3 fotoğraf derece ödülü alırken, 3 fotoğraf mansiyon ödülüne layık görülecek. Kadim şehir Siirt’in tarihi ve doğal dokusu ve kültürel değerleri belgelenerek ilimizin turizm potansiyeli ortaya konulacak.

Paylaş

Comments are closed.