son dakika

SİİRT NE ZAMAN NORMALLEŞİYOR? DR. ÖMÜR BİRAZ DAHA SABIR VE BİRAZ DAHA GAYRET

Şubat 27, 2021 | by kanal56
SİİRT NE ZAMAN NORMALLEŞİYOR? DR. ÖMÜR BİRAZ DAHA SABIR VE BİRAZ DAHA GAYRET
Güncel
0

Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür biraz daha gayret ve biraz daha sabır göstererek  kovid -19 u önleyebileceğimizi söyledi. Dr. Ömür mart ayında normalleşmeye gidilebileceğini tahmin ettiklerini de belirtti.

Pozitif vaka sayısında geçtiğimiz aylara göre çok daha iyi durumda olduğumuzu belirten Dr.Ömür, ancak bunun yeteri olmadığını belirterek  önlemlere sıkı sarılarak sayıları daha ada aşağılara çekmemiz gerektiğini ifade etti.

Çok değerli hemşerilerimiz yaklaşık bir yıldır yürütmekte olduğumuz Covid 19  ilgili çalışmalar ve mücadeleler sonucunda Siirtte geldiğimiz nokta tam istediğimiz düzeyde olmasa bile memnun edici seviyededir diyebiliriz.Geçirdiğimiz bu süreçte vatandaşlarımız gerek sosyal hayatlarında gerek çalışma hayatlarında özveride bulundular. Bu sürecin uzaması şüphesiz ki bazı olumsuz faktörleri de beraberinde getirmektedir. Mart ayı itibari ile inşallah normalleşme dönemine bütün ülke de olduğu gibi İlimizde de geçilmesini umut ediyoruz. Önümüzdeki dönemde vatandaşlarımızın tedbirleri elden  bırakmadan maske, mesafe ve hijyen gibi temel kuralları ihmal etmedikleri takdirde Siirt’imizin örnek iller arasında yer alacağına olan inancımız tamdır. Bu zorlu süreçte desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu olmak üzere bütün yetkililere ve başta sağlık personeli olmak emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”  Dedi.

Paylaş

Comments are closed.