reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT MİLLETVEKİLİ HATİCE SEVİPTEKİN’DEN BASINA VE KAMUOYUN A DUYURU

Son Güncelleme :

10 Temmuz 2015 - 11:37

/ 153 views kez okundu.
reklam
SİİRT MİLLETVEKİLİ HATİCE SEVİPTEKİN’DEN BASINA VE KAMUOYUN A DUYURU
reklam

318.316 bin nüfuslu Siirt ilimiz, Şırnak, Van, Bitlis, Batman, Mardin’e komşu olan, İpek yolu ile de ticaretinde yoğun olarak faaliyet gösterdiği ilimizdir. Ticari ve kültürel anlamda ’da yoğun olan bu ilimizin yolları halkımız tarafından kullanılamamaktadır.

Siirt ilimizden bilindiği gibi basına her gün kaza haberleri gelmekte. Haftalık can kayıpları yada ağır yaralı vatandaşlarımız var. Bununla birlikte Siirt-Batman arası yol yapımı çalışması yıllardır tamamlanamadı yada yapılan yollar çökmüştür ve  mucurlardan kaynaklı bu sebeple de her gün onlarca kaza olmaktadır. 13 yıllık AKP iktidarında bölgede yol yapımı için ihale alan firmalar işi yarıda bırakmış, verilen sözler ve vaatler yerine getirilmemiş ve sonuç olarak yarıda bırakılan yollar ne yazık ki ölümler getirmiştir. 13 yıldır ya ihale verdiler  yada söz verdiler başka bir adım atılmadı. Gelinen nokta artık ağır can kayıpları ile sonuçlandı.

Bu durumla ilgili tarafımızca Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığını vasıtasıyla Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme bakanına soru önergesi verilmiştir. Bu uzun yıllardır bu yolda meydana gelen kazaların kaç vatandaşımızın ölümüne sebep verdiği, Yol yapımı için için ne kadar ödenek ayrıldığı, Bu ödeneğin harcanıp harcanmadığı ve ayrıca bu gerekli önlemlerin alınıp alınmadığı hususu sorulmuştur.

Biz yaşanan Can kayıplarımıza ve daha fazlada can kaybı yaşanmaması için bu olayın takipçisi olacağımız gibi her yerde ve her makam nezdinde yolun yapımı sağlanıncaya kadar takip edeceğimizi halkımızla paylaşıyoruz.

hdpli_seviptekin_siirtin_yapilmayan_yollarini_elestirdi_h64956

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.