reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT İL MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN KADİR GECESİ DUYURUSU

Son Güncelleme :

10 Temmuz 2015 - 14:12

/ 119 views kez okundu.
reklam
SİİRT İL MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN KADİR GECESİ DUYURUSU
reklam

13.07.2015 Pazartesi gününü Salıya bağlayan gece 1000 aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir gecesidir.

Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ve ümmeti Muhammed (S.A.V.) için; tevbe, istiğfar, dua, namaz ve çeşitli güzel ve hayırlı işler yapmakla değerlendirildiği zaman 1000 ay, yani 84 yıl kadar bir zaman diliminde kazanılacak hayırları kazanmaya vesile olan bir mübarek gecedir.

Müftülükçe Kadir Gecesinde merkez Abdulhakim Sancak Çarşı camiinde yatsı namazından yarım saat önce başlayacak ve teravihten sonra devam edecek olan vaaz, mevlit, ilahiler ve 1001 hatim geleneği çerçevesinde cami cemaatlerinin, din görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticilerinin okumuş oldukları binlerce Kur’an hatminin bağışlama duasının yapılacağı programa bütün halkımız davetlidir.

Bu vesile ile bütün mü’min kardeşlerimizin Kadir gecesini tebrik eder, bu mübarek gecenin cümlemiz için rahmet, mağfiret ve İslam kardeşliği şuuru ile yeniden dirilişimize ve sevindirici gelişmelere vesile olmasını dileriz.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.