reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN ASILSIZ HABERLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Son Güncelleme :

28 Temmuz 2015 - 17:06

/ 108 views kez okundu.
reklam
SİİRT İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN ASILSIZ HABERLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA
reklam

Son günlerde Ülkemiz genelinde meydana gelen terör olayları ve sokak olaylarının İlimiz genelinde de yaşanmaması için İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından gerekli olan güvenlik önlemleri üst seviyede alınmış ve alınan önlemler sayesinde bu zamana kadar İlimizde küçük çaplı sokak olayları dışında herhangi bir üzücü hadise yaşanmamıştır.

Ancak, özellikle malum yapılara yakınlığı ile bilinen bazı ulusal basın-yayın organları tarafından;

25/07/2015 tarihinde “Siirtte Polis Karakolu, Nusaybinde Polis Aracı Tarandı” başlığı altında “Siirt kent merkezindeki Cumhuriyet Polis Karakolu akşam saatlerinde uzun namlulu silahlarla tarandı” şeklinde; 27/07/2015 tarihinde ise “Siirt’te Benzinliği Havaya Uçuracaklardı” başlığı altında “Siirt’te yüzü maskeli bir grup Siirt-Kurtalan yolu üzerinde bulunan bir benzin istasyonuna Molotof kokteyli attı, yangını söndürmeye çalışan polis aracına da uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi” şeklinde haberler servis edilmiştir.

Yapılan bu haberlerde belirtildiği gibi İl ve İlçe merkezlerimizde herhangi bir olay yaşanmamıştır. Zaman zaman sokak aralarında bölücü terör örgütüne müzahir şahıslar tarafından küçük gruplar halinde güvenlik güçlerimize yönelik taşlı, molotoflu, havai fişekli saldırı olmakla birlikte alınan güvenlik önlemleri sayesinde bu olayların büyümesine izin verilmeden engellenmektedir. Son bir hafta içinde 16 (on altı) kişi yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir.

Malum yapılara yakınlığı ile bilinen basın-yayın organları tarafından yapılan bu haberlerin; Siirt İl ve İlçe Merkezlerimizde mevcut olan huzur ve güven ortamının bozulduğu, İl merkezinde kaos ortamının meydana geldiği algısının oluşturulması amacıyla resmi kaynaklardan teyit edilmeden kasıtlı olarak yapıldığı değerlendirilmektedir.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Siirt İlimizde mevcut olan huzur ve güven ortamının bozulmasına yönelik olarak yapılacak her türlü faaliyet ve operasyonlarla mücadelemize kararlılıkla devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.