son dakika

SİİRT DERNEKLERİ FEDERASYONUNDAN ÖNEMLİ BİR HİZMET

Ocak 15, 2020 | by kanal56
SİİRT DERNEKLERİ FEDERASYONUNDAN ÖNEMLİ BİR HİZMET
Güncel
0

İstanbul’da bulunan Siirt Dernekleri Federasyonu Başkanlığı önemli bir hizmete imza atıyor. Federasyonun kurduğu ve internet üzerinden yayın yapacak olan “Siirt’in Sesi” radyosu test yanına başladı.

Federasyon Başkanı Metin Canpolat yaptığı açıklamada radyo yayınları üzerinden faaliyetlerini daha geniş kitlelere ileteceklerini ve aynı zamanda Siirt kültürünün yaşatılmasına katkıda bulunacaklarını söyledi.

Siirtin zengin bir kültürü olmasına karşın son zamanlarda bu kültürün kaybolmaya başladığını belirten Canpolat “Federasyon olarak  çalışmalarımızı daha geniş kitlelere ulaştırmak ve bundan da daha önemlisi  kaybolmaya yüz tutan zengin kültürümüzü yaşatma ve yeni nesillere aktarmak amacıyla bir radyo yayını başlatmayı yararlı gördük. Kısa bir sürede test yayınlarını tamamlayarak normal yayınlarına başlayacak olan radyomuz sayesinde hemşerilerimizin memleket sevgilerini pekiştirecek ve aramızdaki sevginin artmasını sağlayacağız.” Dedi.

Federasyonun medya ve iletişim yönetmeni Mehmet Yusuf Balık’ta yaptığı açıklamada radyo da  dinleyicilere yönelik bir çok sürprizlerin yer alacağı yayınlara yer vereceklerini söyledi.

Bu konuda kendisinin daha öncede bir radyo deneyiminin olduğunu belirten Balık “ Dinleyicilerimize yönelik sürprizlerle dolu yayınlarımız olacak. Siirt’in kültürünü yaşatmaya tarihini genç kardeşlerimize aktarmaya yönelik yayınlar yapacağız. Bunlarla birlikte Siirt’ten haberleri de vermeye çalışacağız. Kısacası bizi dinleyen hemşerilerimiz yayınlarımızda Siirt’i, yani kendilerini bulabileceklerdir.” Dedi.

Paylaş

Comments are closed.