son dakika

SİİRT BELEDİYESİNDEN OKULLARA 8 MİLYONLUK YARDIM

Ekim 31, 2018 | by kanal56
SİİRT BELEDİYESİNDEN OKULLARA 8 MİLYONLUK YARDIM
Güncel
0

Siirt Belediyesinin son iki yılda okullara 8 milyon Tl civarında boya ,dış cephe kaplaması vs. çeşitli konularda yardımlarda bulunduğu açıklandı.
Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, bu gün düzenlediği basın toplantısında 17 Kasım 2016 tarihinde göreve başladığını belirterek, yaklaşık iki yıllık dönemde yaptıkları çalışmalarla, yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Alt yapıdan, üst yapıya sosyal ve kültürel çalışmalardan, cami ve okullara yardımlara, sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerine kadar çok yönlü çalışma yürüttüklerini belirten Taşkın “Öncelikle size destek veren başta Siirt, halkı ve tüm yetkililer olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bizim dönemimizde çok yönlü çalışmalar yürütmeye çalıştık. Alt yapı çalışmalarını yürüttük. Asfalt ve beton parke çalışmalarını büyük ölçüde tamamladık. 45 kilometre sıcak asfalt yaptık.Hatta kent içindeki beton parkelerin sağlam olanlarını bağ yollarını döşüyoruz. Bu güne kadar 8 kilometrelik bağ yolu döşedik. 15 camimizin halılarını değiştirdik. Bütün camilerimizin halılarını yıkıyoruz. Mezarlıklarda çalışmalarımız var. Şeyh Musa Mezarlığını 3 bin metrekare kadar büyüttük. Şimdi Şeyh Süleyman Mezarlığı yayındaki araziyi satın alarak, burayı genişleteceğiz. Bütün mezarlıklara birer çeşme yaptıracağız. Okullarımızda yardımlarımız devam ediyor. Okul bahçelerini asfalt ve beton parke döşüyoruz. Bu güne kadar okullarımıza boya dış cephe kaplaması ve benzeri şekillerde 8 milyon Tl lik yardımda bulunduk.” Dedi.
Sokak hayvanların tedavi ve bakımlarına da önem verdiklerini ifade eden ve bu amaçla Siirt Üniversitesi ile bir protokol imzaladıklarını belirten Taşkın şöyle dedi“Sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini bu protokol kapsamında Siirt Üniversitesi Hayvan Hastanesinde yapıyoruz. Ayrıca hayvan barınağımızın inşaatı devam ediyor. Bunun dışında sokak hayvanların mama ve yem veriyoruz.”
Park ve bahçe yapımına büyük önem verdiklerini ve kente çok salıda park kazandırdıklarını belirten Taşkın Kızlartepesi parkı mezbahane ve itfaiye binaları inşaatlarının devam ettiğini belirtti.Bu üç tesisin İstanbul Büyükşehir Belediye tarafından yapılıyor. Kızlartepesi parkı büyük ölçüde tamamlandı. Bundan sonra peyzaj çalışmaları kaldı.En geç yıl sonuna kadar tamamlanacak ve hizmete girecek. Bu arada Şahinbey Belediyesinin çocuklar için yaptırdığı park çok iyi korunuyor.Bütün mahallelerimize parklar kazandırmaya çalışıyoruz.Mahallelerimizde muhtar evleri yaptırıyoruz.” Dedi.
Güres Caddesi için bir proje hazırladıklarını belirten Taşkın, Helvacılar Çarşısı giydirme projesinin önümüzdeki hafta yapılacağını ilçe garajlarının otogarın yanına taşınacağını ve bunların yerine modern bir peynirciler çarşısı yapmayı planladıklarını söyledi.
Taşkın açıklamalarının ardından basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını cevaplandırdı.

Paylaş

Comments are closed.