reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SİİRT BAROSU’NDAN ÖLDÜRÜLEN AVUKAT İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

SİİRT BAROSU’NDAN ÖLDÜRÜLEN AVUKAT İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Son Güncelleme :

03 Kasım 2015 - 16:55

/ 118 views kez okundu.
reklam
SİİRT BAROSU’NDAN ÖLDÜRÜLEN AVUKAT İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
reklam

Siirt Barosu, dün akşam uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Avukat Mehmet Nezir Okur’un ölümüne ilişkin olayı şiddetle kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Siirt Adliyesi önünde toplanan baroya bağlı avukatlar adına açıklama yapan Siirt Baro Başkanı Mehmet Cemal Acar, hukuk neferlerinin cüppesine sıçratılan kandan dolayı acılı olduklarını söyledi.

Acar, “2 Kasım 2015 günü Siirt Barosu avukatlarından Avukat Mehmet Nezir Okur uğradığı alçakça bir saldırı sonucu aramızdan ayrılmış bulunmaktadır. Siirt Barosu olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz basın açıklamalarının en zorunu, en acısını yapıyoruz. Acılıyız. Bir toplumsal cinnet sarmalının toplumda yarattığı cerahatin üzerimize akmasından, hukukun üstünlüğü gayesinden başkaca bir gayesi olmayan hukuk neferlerimizin cübbesine sıçratılan kandan dolayı acılıyız. Hak arama mücadelesinin olmazsa olmazlarından olan savunmanın şahsına yönelmiş her saldırı, savunmanın itibarsızlaştırılarak pasifize edilmeye çalışılmasının ve bir habis halini almış toplumsal şiddet cerahatinin hedefi haline getirilmesinin acı ve kabullenilmesi ol anıksız bir sonucudur. Biliyoruz ki; bu toplumsal cinnet sarmalı hukukun üstünlüğü şiarıyla kırılıp mahkum edilmedikçe, bir hukuk neferi olan avukatımıza yönelen saldırılar son bulmayacaktır. Acımızı ve öfkemizi haykırmaya çalışırken, Siirt Barosu olarak hukukun üstünlüğü ve gayemizden zerre sapmadan bu alçakça saldırının takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Meslektaşımız Avukat Mehmet Nezir Okur’a Allah’tan rahmet, sevenlerine, ailesine ve meslektaşlarımıza başsağlığı dilerken, meslektaşımızın şahsında savunmaya yönelen her türlü saldırıyı lanetlediğimizi kamuoyuna duyuruyoruz ” dedi.

Soruşturmanın yürütüldüğünü ve bir şüphelinin gözaltına alındığını aktaran Baro Başkanı Acar, olayın siyasi bağlantısının olmadığını, gözaltındaki kişinin meslektaşlarını 2 yıl önce adliyede darp etmesinden dolayı bu noktada şüphelerin olduğunu söyledi.

Gazetecilerin, “Olayda ihmal var mı, zanlı ile ilgili avukat görevlendirilecek mi?” sorusuna Baro Başkanı Acar, “Olayda herhangi bir ihmal yok. Avukat görevlendirme ile ilgili de; cinayetin şiddeti, biçimi ve kimden gelirse gelsin baro bu konuda görevlendirme yapmak zorundadır. Ancak Siirt Barosuna bağlı tüm avukatlar zanlı ile ilgili görevlendirme almak istemiyor” şeklinde yanıt verdi.

huzur getireceğine inanıyorum. Alınan sonuç istikrarın tesisine yönelik önemli bir sonuç oldu. Ekonomik yansımaları piyasaya olumlu yansıdı. Yatırımcıları artık bölgemize bekliyoruz. Bölgede huzur var, bunu tesis edecek yine devletimizdir. Bu bölgede insanlarımız tüm siyasi partilere de ayrıca mesaj verdi” dedi.

0004

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.