son dakika

SİİRT, 1’NCİ FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİ İLE TANITILACAK

Haziran 11, 2021 | by kanal56
SİİRT, 1’NCİ FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİ İLE TANITILACAK
Güncel
0

 

DOĞA, İNANÇ VE KÜLTÜR ŞEHİRİ SİİRT, FOTO SAFARİ İLE YENİDEN KEŞFEDİLECEK

Mezopotamya’nın Gizemli Kenti Siirt’te İlk defa düzenlenecek olan Foto Safari ile Siirt Yeniden Keşfedilecek.

Siirt merkez, ilçeleri ve köylerinde yaşam ve doğal dokusunun belgelenmesi, tarihi dokusunun bilinirliğinin artırılması ve doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla “1. Ulusal Foto Safari” programı düzenlenecek.

Siirt Valiliği himayelerinde, İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Dicle Kalkınma Ajansı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Siirt Şube Müdürlüğünün katkılarıyla “Mezopotamya’nın Gizemli Kenti Siirt” teması ile kentin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin tanıtılması için 18-21 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ödüllü Foto Safari etkinliğinde Türkiye geneli çok sayıda fotoğrafçının katılması bekleniyor.

Katılımcıların ücretsiz katılacakları yarışmada Siirt ili, ilçeleri ve köylerinin yaşam ve doğal dokusunun belgelenmesi, tarihi dokusunun bilinirliğinin artırılması ve doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla yapılıyor.

Kentte ilk defa Foto safari etkinliğinin düzenleneceğini belirten Vali Osman Hacıbektaşoğlu, “Eşsiz Doğal güzelliklere sahip Siirt, Kültürel açıdan hem Mezopotamya, hem de Anadolu Uygarlıklarının izlerini taşıyan ve sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmış, 12 bin yıllık köklü geçmişi, zengin tarihsel birikimi, doğal güzellikleri ve inanç turizmiyle çok zengin bir medeniyet dokusuna sahiptir. Kent aynı zamanda kıymetli kültürel değerleri bu topraklarında barındırmaktadır. Amacımız kentin sahip oluğu doğa, inanç ve  kültürel değerlerini tanıtmaktır. Tüm Fotoğraf severleri davet ediyoruz. “ dedi.

Yarışmacılar, düzenlenecek 1’nci Foto Safari etkinliği kayıtları ve detaylı bilgi için http://www.siirtfotosafari.com adresinden müracaatlarını gerçekleştirecekler. Ödüllü yarışmanın ödül töreni ise 21 Haziran tarihinde yapılacaktır.

Yarışma sonucunda birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin ve üçüncüye de bin lira ödül verilecek.

Paylaş

Comments are closed.