reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

ŞEYH MUSA EL HALİDİ KUR’AN KURSU’NDA MEZUNİYET SEVİNCİ

Son Güncelleme :

24 Mayıs 2015 - 12:04

/ 233 views kez okundu.
reklam
ŞEYH MUSA EL HALİDİ KUR’AN KURSU’NDA MEZUNİYET SEVİNCİ
reklam

İlimizin yetiştirdiği en önemli evliyalardan birisi olan Halid Bin Velid Hazretlerinin’de torunlarından Şeyh Musa El Halidi adına yaptırılan Kur’an Kursu’na devam ederek dini öğrenimlerini tamamlayan öğrencilere düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Şeyh Musa Mezarlığı’nın karşısında bulanan Kur’an Kursu ve camiide düzenlenen törende Kur’an-ı Kerim tilavet edildi ve ilahiler okundu. Öğrenci ve hocalar tarafından yapılan konuşmalarda  ise ilim öğrenmenin tarihçesi ve  fazileti üzerinde duruldu. Daha sonra öğrenimlerini tamamlayan 12 öğrenciye belgeleri verildi.

Tören hep birlikte yenilen yemek ve kılanın öğle namazı ile sona erdi.

Törene Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Adayı  Prof.Dr.Yasin Aktay, 3. Sıra Adayı Ali İlbaş, HDP Milletvekili Adayı Prof. Dr. Kadri Yıldırım, öğrenci velileri ve diğer davetliler katıldı. Baro Başkanı Av.M.Cemal Acar, Av.Murat Bülbül ve bir grup avukatta töreni izledi.

dedee

IMG-20150524-WA0007 - KopyaIMG-20150524-WA0009 - Kopya

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.