reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SEVİPTEKİN, BAYKAN’DE ÇEŞİTLİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Son Güncelleme :

07 Ağustos 2015 - 14:40

/ 219 views kez okundu.
reklam
SEVİPTEKİN, BAYKAN’DE ÇEŞİTLİ ZİYARETLERDE BULUNDU
reklam

Siirt’in Baykan ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştiren HDP Siirt Milletvekili Hatice Seviptekin, ziyaretlerinde yurttaşların sorunlarını dinlerken, 7 bin nüfusluk Veysel Karani beldesindeki tek sağlık merkezinde incelemelerde bulundu.

HDP Siirt Milletvekili Hatice Seviptekin, Siirt’in Baykan ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Beraberindeki DBP Siirt Merkez İlçe Eş Başkanı Beşir Ekinci, HDP Baykan İlçe Eş Başkanı Hüseyin Tayfur, DBP Baykan İlçe Eş Başkanı Nizam Korkmaz, DBP Veysel Karani(Weysil Qeranî) Belde Başkanı Haluk Cengiz’den oluşan heyet ile ilk olarak Baykan Belediyesi’ni ziyaret eden Seviptekin, önceki günlerde kuzenini kaybeden Baykan Belediye Eş Başkanı Ali Aydın’a başsağlığında bulundu.

Belediyedeki makamında eş başkan Aydın ile bir süre sohbet eden Seviptekin, daha sonra heyete katılan Baykan Belediye Eş Başkanı Selva Erdoğan ve Veysel Karani Belediye Eş Başkanı Ayten Sezgin ile birlikte, ilçeye bağlı Gündoğdu(Gundo) ve İkizler(Kîkan) köylerine gitti. Köylerde vatandaşlar tarafından sıcak karşılanan Siirt Milletvekili Seviptekin, köylülerin yaşadığı sorunları dinledi. Köylerdeki yurttaşlar, HDP’nin 7 Haziran genel seçimlerinde aldığı başarının ardından üzerlerindeki baskıların arttığını belirtirken, Seviptekin ise HDP’nin mecliste ana muhalefet partisi durumuna geldiğini ve 2019 genel seçimleriyle birlikte iktidar olacağını ifade ederek, baskıların ancak örgütlü duruşla bertaraf edilebileceğini dile getirdi.

Köy ziyaretlerinin ardından ilçeye bağlı Veysel Karani beldesine geçen Seviptekin, vatandaşların hizmet noktasında sorun yaşadıklarını belirttiği Veysel Karani Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti. Bölgedeki önemli dini turizm merkezlerinden biri olan 7 bin kişiyi aşkın nüfusu barındıran beldede tek sağlık merkezi olan Aile Sağlığı Merkezi’nde sadece bir doktorun olduğunu öğrenen Seviptekin, 3 katlı binaya sahip sağlık merkezinde incelemelerde bulundu. Sağlık merkezine tedaviye gelen hastalarla da sohbet edip, sorunlarını dinleyen Seviptekin, sağlık merkezinde çalışan doktorla da görüşerek, sağlık merkezi hakkında bilgi aldı. Hafta içi 17:00’dan sonra ve hafta sonları acil dahil hizmet verilmeyen sağlık merkezinin belde halkına hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirten Seviptekin, konu hakkında girişimde bulunacaklarını ifade ederek, konu hakkında görüşmek üzere Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden randevu aldı.

seviptekin haber (1) seviptekin haber (3) seviptekin haber (4) seviptekin haber (5) seviptekin haber (7) seviptekin haber (8) seviptekin haber (9)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.