reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

SAĞLIĞIMIZA DİKKAT ETMİYORUZ

Son Güncelleme :

03 Eylül 2015 - 18:38

/ 122 views kez okundu.
reklam
SAĞLIĞIMIZA DİKKAT ETMİYORUZ
reklam

Günlük yaşantımızda sağlığımıza dikkat etmiyoruz. Beslenmemizin yanı sıra günlük aktiviteleri ihmal ediyor ve sağlığımıza zarar verecek davranışlar sergiliyoruz. Bunun sonucu olarak ta ilimizde bel fıtığı vakalarının görülme oranı diğer illere oranla daha yüksek.

Bu konuya dikkat çeken Siirt Devlet Hastanesi fizik tedavi uzmanı Dr. Hüsamettin Çavaş, bel fıtığı vakalarının görülmemesi için ağır işlerde çalışılmaması ve gerekli önlemlerin alındıktan sonra çalışılmasını istedi.

Ağır işlerde çalışan kişilerin belirli sürelerle muayene olmaları gerektiğini belirten Çavaş şunları söyledi; Fizik tedavi olarak bize başvuran hasta populasyonu olarak  daha çok bel ağrısı şikâyeti olan vatandaşlar geliyor. Bu da bölgemizde insanların ağır işlerde çalışmalarından kaynaklanıyor. Bu hastalarda bel ağrısının yanı sıra bacaklarda da ağrı varsa hemen hastaneye başvurulması gerekiyor. Çünkü bu bize bel ağrısında sinir basısı olabilme ihtimalini gösteriyor. Bu hastalarda tetkik yapılması ve emar çekilmesi gerekir. Bunların yanı sıra 50 yaşın üstündeki bayanlarda hormon dengesi değişiyor.Bu nedenle  bu hastaların yılda veya iki yılda bir kontrol yapmalarında yarar vardır.”dedi.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.